OSMAN ADİL DEMİRCİOĞLU İLE HAVACILIK ANADOLU LİSESİ İLE İLGİLİ YAPTIĞIMIZ RÖPORTAJ
Kullanıcı Adı: Şifre:


.: Kanal Turk :.

18 Ağustos 2019 Pazar


Ana Sayfa / Ayin Konusu / OSMAN ADİL DEMİRCİOĞLU İLE HAVACILIK ANADOLU LİSESİ İLE İLGİLİ YAPTIĞIMIZ RÖPORTAJ
Etiketler:

OSMAN ADİL DEMİRCİOĞLU İLE HAVACILIK ANADOLU LİSESİ İLE İLGİLİ YAPTIĞIMIZ RÖPORTAJ OSMAN ADİL DEMİRCİOĞLU İLE HAVACILIK  ANADOLU LİSESİ İLE İLGİLİ YAPTIĞIMIZ RÖPORTAJ

Ayın Konusu

2019-04-16, 00:00:00 yorum


DEMİRCİOĞLU GRUBU YÖNETİM KURULU BAŞKANI SAYIN OSMAN ADİL DEMİRCİOĞLU İle DEMİRCİOĞLU GRUBU DESTEĞİYLE AÇILACAK OLAN HAVACILIK ANADOLU LİSESİ ile İLGİLİ YAPTIĞIMIZ RÖPORTAJ.

KT : Açılacak olan okulda hangi bölümler olacak ?

OAD : Sorularınızı cevaplamadan önce tüm Kanal Turk. Com okuyucularına sevgi ve saygılarımı sunarım. Havacılık Lisesi : Havacılık Yer Hizmetleri Sağlık Lisesi : Hemşire Yardımcılığı

KT : Bu bölümlerin eğitim süresi ?

Havacılık: Yer Hizmetleri / Sağlık :Hemşire Yardımcılığı bölümlerinin tamamı 9-10-11-12. Sınıflardan oluşan 4 yıllık Anadolu Lisesi eğitim süresine sahiptir.

KT : Bu bölümlerde okuyacak öğrencilerimiz hangi dersleri okuyacak ?

OAD : Mesleki derslerin yanısıra üniversite sınavı için gerekli olan müfredatı da görecekler, yani öğrencilerimize sadece mesleki eğitim değil üniversite sınavını kazanabilecekleri bir ders programı uygulanacaktır.

KT : Hangi sınıflar kayıt yaptırabilir,TEOG puan şartı var mı, kayıt için kriterler ?

OAD : OAD : Ortaokulu bitiren ( 8. Sınıf mezunu olanlar ) kayıt yaptırabilir, TEOG puan şartımız yok. Mülakat ile öğrenci kabul ediyoruz. Havacılık mesleğine uygun olmasına dikkat ediyoruz. 9. Sınıf öğrencileri ise nakil olarak gelebilir. 10 .sınıf öğrencileri ise şubat tatiline kadar nakil olabilir şubat tatili sonrası nakil olabilmeleri için okulumuz tarafından yapılacak kursa katılıp telafi sınavlarını başarırlarsa nakil olabilirler. 11-12.sınıflarda ise nakil " mümkün değildir. "

KT : Stajlar nasıl olacak ?

OAD : Stajlarımız 11-12. Sınıflarda olacak, Havacılık Yer Hizmetleri bölümü için havalimanlarında yaşayarak gerçek staj imkanı. gene aynı şekilde Sağlık için hastahaneler Adalet için Adliye saraylarında gerçekleştirilecektir.

KT : Meslek Lisesi bölümü mezunları üniversite sınavında her bölümü tercih edebilir mi ? Kısıtlama veya puan kesilmesi var mı ?

OAD : Meslek Lisesi bölümü mezunları üniversite sınavında istediği her bölümü tercih edebilir hiç bir kısıtlama veya puan kesilmesi söz konusu değildir, zaten açılacak olan okulumuzun temel maksatlarından biri öğrencilerimizin havacılık lisesi mezunu olarak üniversitede okuyarak ; Mühendis, işletmeci , hukukçu , finans , tasarım, hatta tıp ve diğer alanlarda mezun olarak havacılık lisesi mezuniyeti ve havacılık bilgisi ile üniversitede okudukları bölümleri kaynaştırarak diğer üniversite mezunlarından çok farklı ve verimli bir konumda olmalarını sağlamaktır. Örneğin; havacılık lisesi mezunu bir öğrencimiz bilgisayar mühendisliğini kazanıp buradan mezun olursa diğer tüm bilgisayar mühendislerinden farklı bir donanıma sahip olur.Hem çok rahat iş bulur hem de ülkemiz için çok katma değeri olacak işler yapabilir. Aynı durum tüm mühendislik , işletme , hukuk , finans , vb bölümler için de geçerli.

KT : Havacılık lisesi yer hizmetleri dal mezunu nerelerde çalışabilir ?

OAD : Sivil Havacılık alanı yer hizmetleri dal mezunu , havacılık sektöründe çalışma alanı en geniş olan bölümdür. Pilotaj ve teknik personel dışında ki hemen hemen tüm havacılık işlerinde çalışabilirler. Bu bölümün içinde yolcu hizmetleri memuru , uçak harekat koordinatörü, bilet satış memuru , kargo uzmanı, uçak teknik hat bakım gibi pek çok farklı ünvan vardır. Ayrıca henüz ülkemizde bu bölüm mezun vermediği için özellikle ilk bir kaç yıldaki mezunların iş bulma ile ilgili hiçbir sorunlarının olmayacağını düşünüyoruz. Özel sektördeki geniş iş imkanlarının yanısıra yurt dışı imkanı ve ayrıca kamu kuruluşlarında da çok geniş iş imkanı vardır çünkü mesleki eğitim ile ilgili mevzuat gereği tüm kamu çalışanları için öncelikle ilgili alandan mezun meslek lisesi mezunu istihdam edilmek zorundadır bildiğim kadarıyla.

KT : Yer hizmetleri mezunu çok varmı ?

OAD : Bu bölüm ilk defa 2015 – 2016 eğitim yılında açılmış olup henüz mezun vermemiştir, yani iş alanı çok geniş mezunu henüz olmayan ve uzun yıllarda iş sorunu olmayacak bir bölümdür.

KT : Açmayı planladığınız HAVACILIK Lisesi'sinin mezun olan öğrencilere diploma dışında vereceği özel bir sertifika olacak mı ?

OAD : Evet, tüm yer hizmetleri bölümü mezunlarımıza 2 ay süreli T.C MEB ONAYLI TEMEL UÇAK KABİN MEMURU KURSU ‘nu ücretsiz olarak sağlayacağız ve sertifikalandıracağız. Böylece tüm mezunlarımız yer hizmetleri alanında iş bulabileceği gibi aynı zamanda Host / Hostes olarak havayollarında da çalışabilecekler.

KT : Havacılık lisesini aileler niçin tercih etmeli ?

a) Öğrenciniz müthiş bir kampüs içerisinde , kaliteli bir okulda güvenlik , hijyen , sosyal aktivitelerle dolu, çok değerli eğitmenlerin nezaretinde ister evci istersede yatılı okuyor olacak. b) Diğer okullarda göreceği dersleri buradada var ilave olarak mesleki eğitim alacak c) Çok çok iyi bir İngilizce eğitimi alacak d) Üniversite kazanabilmesi için gerekli dersleri ve ilave etüdleri olacak e) Mesleki ve teknik Anadolu lisesi mezunu olacak f) Havacılık gibi saygın ve tüm dünyada geçerli bir mesleği olacak hem yer hizmetleri hem de host / hostes olarak iki meslek birden kazanmış olacak. ve belkide en önemlisi g) ÇOCUĞUNUZ SEVDİĞİ OKULDA SİZ ZORLAMADAN OKUYACAK ve SEVDİĞİ İŞİ YAPARAK HAYATTA ÇOK BAŞARILI OLACAĞINI ÜMİT EDİYORUZ.

KT : Okul ücretleri nasıl olacak ?

OAD : Demircioğlu grubu referanslı öğrenciler için Tüm bölümlerde Liste fiyatları üzerinden ortalama % 50 indirim yani ( % 50 "BURS" VERİLECEKTİR ) 9. Sınıf : 11.500 TL ( Öğle yemeği ve kdv dahil ) 10-11-12. sınıflar için : Yer Hizmetleri : 14.500 TL KDV dahil ( Öğle yemeği ve kdv dahil ) Hemşire Yrd : 12.500 TL KDV dahil ( Öğle yemeği ve kdv dahil ) Bu ücretler Demircioğlu ailesinin kontenjanı ile sınırlı olan ücretlerdir. Ayrıca Gene burs kapsamında Bu yıl kayıt yaptıran öğrencilerimizin okul süresi boyunca kitap ve kıyafet ücretleri okul tarafından karşılanacaktır.

KT : Sayın Osman Adil Demircioğlu bu değerli çalışmaya desteğiniz ve katkılarınızdan dolayı size ve Demircioğlu grubuna tüm öğrenciler ve Veli'ler adına teşekkür eder , başarılarınızın devamını dileriz.


KANALTURK.COM

REKLAMLAR...

Temmuz Ayı Anketi

Sizce Türkiye'nin en popüler erkek şarkıcısı kim?
Kenan Doğulu
Hakan Altun
Haluk Levent
Serdar Ortaç


I6 Untitled Document
 


2018 Ayın


PROF. DR. ENİS OĞUZ

 
TEŞEKKÜRLER

Kalp ritm bozuklukları
Kalp pili uygulamaları
Elektrofizyoloji ve kateter ablasyon
Atriyal fibrilasyon ablasyonu
Kalp yetersizliğinde kardiyak resenkronizasyon (kalp pili) tedavisi
Koroner arter girişimsel tedaviler (anjiyografi, balon - stent uygulamaları) alanlarında

Türkiye'nin medarı iftiharı
hasta dostu güler yüzlü
Liv Hospital Ulus Kardiyoloji Hastanesi Profesörü
Özel İnsan
Sayın Enis Oğuz Hocamıza
Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Osman Adil
Demircioğlu'nun kıymetli annesi Melek Sevin
Demircioğlu'nun rahatsızlığı süresince
göstermiş olduğu
yakın ilgi ve etkili tedavisinden dolayı
Teşekkürlerimizi Sunarız
 
 
 
 


Untitled Document

;
 


 

Ceviz Üretimi Üzerine Röportaj
Osman Adil DemircioğluUntitled Document