Osman Adil Demircioğlu ile Türk Dizi Sektörü Üzerine Röportaj
Kullanıcı Adı: Şifre:


.: Kanal Turk :.

20 Eylül 2019 Cuma


Ana Sayfa / Ayin Konusu / Osman Adil Demircioğlu ile Türk Dizi Sektörü Üzerine Röportaj
Etiketler:

Osman Adil Demircioğlu ile Türk Dizi Sektörü Üzerine Röportaj Osman Adil Demircioğlu ile Türk Dizi Sektörü 
Üzerine Röportaj

Haziran Ayı Konusu

2017-06-01, 01:56:00 yorum


Türk dizi sektörünün bugünkü konumu, başarısı ve gereksinimleriyle gelişim süreci hakkındaki sorularımızı PlatoTv1 Stüdyoları’nın sahibi Osman Adil Demircioğlu yanıtladı.

Merhabalar, öncelikle röportajımıza zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Televizyonda sezon boyunca yayınlanan dizilerin özellikle akşam kuşağının vazgeçilmezi olduğunu biliyoruz. Sizin düzenli olarak takip ettiğiniz, beğendiğiniz yapımlar var mı?

Düzenli olarak televizyona vakit ayırabildiğim bir zaman dilimi olmasa da, denk geldiğimde bana kanalı değiştirtmeyen diziler var. Vatanım Sensin, Diriliş Ertuğrul bunlar, İstanbullu Gelin bunlar arasında yer alır.

İzleyici olarak veya teknik olarak ele alacak olursanız dizilerin ne açıdan eksik kaldığını, hangi konularda zirve yaptığını düşünüyorsunuz?

Tüm yapımlar büyük emeklerle oluşturuluyor, özellikle Türkiye’de bir bölüm dizinin yayınlanma süresini düşünecek olursak, çalışma sisteminin yoğunluğu hem ekran önüne hem de işin mutfağında olanlara yansıyor. Ülkemizde yetenekli birçok yönetmen, senarist, oyuncu yetişiyor. Hepsi mesleklerini icra etmek için bir yapımda yer alana kadar kendilerini besleyip, kaotik bir sistemle karşılaştıklarında gösterecekleri gayret, üretme istekleriyle ters oranda gelişebiliyor. İzleyiciye daha kaliteli yapımlar sunmak isteniyorsa, öncelikle dizilerin yayınlanma sürelerinin daha makul seviyelere çekilmesi gerekir. İstenen verimin ancak doğru çalışma sistemiyle alınmasının mümkün olacağını düşünüyorum. Elde edilen her başarının daha iyisini hedeflemek, kendi çıtamızı yükselterek diğer ülkelerde de ses getirmemizi sağlar. Ortadoğu ve Balkanlara ihraç ettiğimiz dizilerimizi, hedeflerimiz üzerinden sağladığımız zirvelere örnek olarak gösterebiliriz.

Son zamanlarda bazı yapımların internet üzerinden yayına geçmesini nasıl buluyorsunuz, başarılı bulduğunuz bir örnek var mı?

Dizilerin internetten iyi kalitede izlenmesi hizmetini veren güzel platformlar var. Birçok kişi dizinin televizyondaki yayın saatine kendini endeksleyemiyor. Genelde akşam 20.00 civarında başlayan bir diziyi takip etmek isteyen kişi trafikte, yemekte olabiliyor. Bölümleri internet üzerinden yayınlanan dizilerin süreleri televizyondaki kadar uzun olmuyor, Amerika ve Avrupa’daki yapımların tadını alabiliyoruz, böylelikle ortaya daha kaliteli işler çıkıyor. Bu anlamda Fi dizisini örnek olarak verebilirim, başarılı bir yapım.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşarak vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Rica ederim.


KANALTURK.COM

REKLAMLAR...

Temmuz Ayı Anketi

Sizce Türkiye'nin en popüler erkek şarkıcısı kim?
Kenan Doğulu
Hakan Altun
Haluk Levent
Serdar Ortaç


I6 Untitled Document
 


2018 Ayın


PROF. DR. ENİS OĞUZ

 
TEŞEKKÜRLER

Kalp ritm bozuklukları
Kalp pili uygulamaları
Elektrofizyoloji ve kateter ablasyon
Atriyal fibrilasyon ablasyonu
Kalp yetersizliğinde kardiyak resenkronizasyon (kalp pili) tedavisi
Koroner arter girişimsel tedaviler (anjiyografi, balon - stent uygulamaları) alanlarında

Türkiye'nin medarı iftiharı
hasta dostu güler yüzlü
Liv Hospital Ulus Kardiyoloji Hastanesi Profesörü
Özel İnsan
Sayın Enis Oğuz Hocamıza
Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Osman Adil
Demircioğlu'nun kıymetli annesi Melek Sevin
Demircioğlu'nun rahatsızlığı süresince
göstermiş olduğu
yakın ilgi ve etkili tedavisinden dolayı
Teşekkürlerimizi Sunarız
 
 
 
 


Untitled Document

;
 


 

Ceviz Üretimi Üzerine Röportaj
Osman Adil DemircioğluUntitled Document