Osman Adil Demircioğlu ile Kriz Sonrası Sanat Sektörü Üzerine Röportaj
Kullanıcı Adı: Şifre:


.: Kanal Turk :.

20 Haziran 2018 Çarşamba


Ana Sayfa / Ayin Konusu / Osman Adil Demircioğlu ile Kriz Sonrası Sanat Sektörü Üzerine Röportaj
Etiketler:

Osman Adil Demircioğlu ile Kriz Sonrası Sanat Sektörü Üzerine Röportaj Osman Adil Demircioğlu ile Kriz Sonrası Sanat 
Sektörü Üzerine Röportaj

Mayıs Ayı Konusu

2017-05-16, 09:00:00 yorum


Medya dünyasında faaliyet gösteren önemli isimlerden olan Osman Adil Demircioğlu ile sanat sektörünün kriz dönemindeki güncel durumu üzerine konuştuk.

Merhabalar, öncelikle röportajımıza zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Medya sektöründe faaliyet gösteren bir isim olarak, güncel sanatın insanlara ulaşmasında kitle iletişim araçlarının rolünü nasıl buluyorsunuz?

Ülkemizde sanatın her alanında yapılan faaliyetlerin önemi büyüktür. Sanatın ve sanatçının değerini bilen bir toplum olarak, bireysel hayatımıza dahil olan tüm iletişim kanallarında yer alan, özellikle kültür sanat programlarında sergiler, tiyatrolar, konserler ve kültür seminerleri gibi birçok sanatsal aktivitenin duyurularak, insanlara sanatçının dünyasına girme imkanının verilmesini her zaman destekliyorum.

Son dönemlerde Türkiye’de yaşanan üzücü olaylardan en çok etkilenenler arasında sanat sektörü yer alıyor. Bu anlamda sanatın tekrar ivme kazanması için sizce neler yapmak gerekiyor?

Cumhuriyet’in öncesi ve kuruluşundan bu yana ülkemiz siyasi ve ekonomik anlamda birçok kriz atlattı. Bununla birlikte çeşitli sektörler her zaman etkilendi, fakat bu sarsıntıda yerini terk etmeden iyilikle, kararlılıkla ve vatanına bağlılıkla yapılan iş ne olursa olsun, çalışan her zaman üretmeye devam etti. Sanat için de bu geçerlidir, olumsuzluklar içinde umudunu yitirmeden bağlılıkla, çalışıp kazanarak hayatını güzelleştirmeyi sürdüren insanlar görmek hepimizi güçlendirir. Bu kararlılığı gösteren her sanat kurumu ayakta kalmaya devam edecektir.

Gelecek nesiller için sanatı iyi bir miras olarak bırakacağımıza inanıyor musunuz?

Seçtiği hedef kitleye yönelik etkinlikler gerçekleştiren birçok kurum ve sanat mekanı var. Aileler, nesneleri tanıma evresine gelen çocuklarını sanat eserleriyle tanıştırmaktan keyif duyuyor ve görsel hafızalarının gelişmesinde sanatın büyük rol oynadığının farkındalar. Okullar gerek ders olarak, gerek müze ve galerilere gezi düzenleyerek yeni neslin vizyonlarının gelişmesinde yönlendirici rol üstleniyor. Ülkemiz, yeteneğini eğitimiyle üst seviyeye taşıyan ve üreterek örnek teşkil eden birçok sanatçı yetiştirdi, yetiştirmeye devam ediyor. Bu bilinçle hareket edildiği sürece sanat, hayatımızı anlamlandırmaya yeni neslin katkılarıyla devam edecektir.

Röportajımıza vakit ayırarak düşüncelerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.

Rica ederim.


KANALTURK.COM

REKLAMLAR...

Haziran Ayı Anketi

Başkanlık seçimi ikinci tura kalırsa Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısında kim kalır?
Muharrem İnce
Meral Akşener


Untitled Document
 


2018 Ayın


YeniOkul

 
YeniOkul

5. ve 6. Sınıf Kayıtlarımız Devam Ediyor

Ashoka Uluslararası Fark Yaratan Okullar Programı
Şişli’de Kentin Merkezinde Saklı Bir Doğa
Keşfe Açık Bir Bahçede Organik Beslenme
Çocuğun Yaratıcılığına Disiplinlerüstü Bir Bakış

 
 
YeniOkul İlkokul ve Ortaokulu

Eğitimde Fark Yaratıyoruz

 
 


Untitled Document

;
 


 

Havacılık Anadolu Lisesi Üzerine Röportaj
Osman Adil DemircioğluUntitled Document
Untitled Document