2015 EKİM AYI ENLERİ
Kullanıcı Adı: Şifre:


.: Kanal Turk :.

24 Haziran 2018 Pazar


Ana Sayfa / Ayın En Konuşulanları / 2015 EKİM AYI ENLERİ
Etiketler:

2015 EKİM AYI ENLERİ 2015 EKİM AYI ENLERİ

EKİM AYININ DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE EN OLAYLARI

2015-11-04, 22:22:37 yorum


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) EN OLAYI : Ankara'da tren garı önünde düzenlenen miting sırasındaa ışıd tarafından düzenlendiği düşülünen canlı bombalı terör saldırısı sonucunda 102 vatandaşımızın hayatını kaybetmesi.
2) EN DEVLET ADAMI : 92 yıl önce Cumhuriyeti kurup Türk ulusuna ve milletine hediye eden ulu önder Mustafa Kemal Atatürk.
3) EN KÜLTÜR SANAT MÜZIK OLAYI : Türk tiyatro , sinema ve televizyon dünyasının önemli oyuncularından Levent Kırca ve Yılmaz Köksal 'ın vefaat etmesi.
4) EN TV OLAYI: Eski Başbakan yardımcısı Bülent Arınç'ın Ak partiye ve üstü kapalı Recep Tayip Erdoğan'a yönelik eleştirilerini sürdürüp, Kendisine'de trt ve diğer hükümete yakın kanalların kısmi ambargo uyguladığı açıklaması.
5) EN EKONOMİ OLAYI: USD 'nin ay ortasında en düşük 2.96 TL'yi ; en yüksek 3.08 TL'yi görmesi vede TL Faizlerinin 12.50 - 13.15 bant aralığında seyretmesi.
6) EN MAGAZIN OLAYI:Ankara'daki bombalı saldırı sonrasında basın toplantısı düzenleyen Adalet , İçişleri ve Sağlık Bakanlarına istifa edecekmisiniz sorusuna Adalet Bakanının gülümsemesinin ekranlara yansıması.
7) EN TEKNOLOJİ OLAYI: Hükümet tarafından üretime başlanacağı açıklanan yerli otomobilin ilk prototip görüntülerinin yayınlanmasından sonra gelen taklit otomobil iddiaları.

8) EN SİYASİ OLAYI: Kanal Turk Tv ve Bu gün Tv 'ye hükümet tarafından el koyulduğu iddiaları ve ipek - koza gurup şirketlerine kayyum atanması.

9) EN MEDYA OLAYI: 1 Kasım seçimleri öncesinde seviyesi gün geçtikçe düşen tartışmalar ile medyada yeralan siyasi parti liderlerinin ve temsilcilerinin bir oy daha fazla almak için ardı ardına sıraladıkları vaatler.
10) EN SPOR OLAYI: A Milli Futbol Takımımız'ın 2016 Avrupa Sampiyonasi finallerine İzlanda'yi 1-0 yenerek dogrudan katilma hakki kazanması.

KANALTURK.COM

REKLAMLAR...

Temmuz Ayı Anketi

Sizce Survivor 2018 finalini kim kazanacak?
Nagihan
Adem


Untitled Document
 


2018 Ayın


YeniOkul

 
YeniOkul

5. ve 6. Sınıf Kayıtlarımız Devam Ediyor

Ashoka Uluslararası Fark Yaratan Okullar Programı
Şişli’de Kentin Merkezinde Saklı Bir Doğa
Keşfe Açık Bir Bahçede Organik Beslenme
Çocuğun Yaratıcılığına Disiplinlerüstü Bir Bakış

 
 
YeniOkul İlkokul ve Ortaokulu

Eğitimde Fark Yaratıyoruz

 
 


Untitled Document

;
 


 

Havacılık Anadolu Lisesi Üzerine Röportaj
Osman Adil DemircioğluUntitled Document
Untitled Document