OSMAN ADİL DEMİRCİOĞLU’ndan Dört’te Dört EYLÜL AYIN’DAN 4 AYRI KONU ve 4 ANALİZ
Kullanıcı Adı: Şifre:


.: Kanal Turk :.

18 Şubat 2018 Pazar


Ana Sayfa / Ayin Konusu / OSMAN ADİL DEMİRCİOĞLU’ndan Dört’te Dört EYLÜL AYIN’DAN 4 AYRI KONU ve 4 ANALİZ
Etiketler:

OSMAN ADİL DEMİRCİOĞLU’ndan Dört’te Dört EYLÜL AYIN’DAN 4 AYRI KONU ve 4 ANALİZ OSMAN ADİL DEMİRCİOĞLU’ndan  Dört’te Dört  EYLÜL AYIN’DAN  4 AYRI KONU ve 4 ANALİZ

Eylül Ayı Konusu

2015-10-11, 20:43:20 yorumGelin Eylül ayının televizyon dizilerinin analizini şöyle bir yapalım .....


                                  " ÇİLEK KOKUSU "
 
1) Bu sene yaz başında başlayan ve yaz dizisi olarak yayına giren çilek kokusu dizisi diğer benzeri olan kiralık aşk , acil aşk aranıyor , ne münasebet vs gibi komedi türü gençlik dizileri içerisinde gerek genel oyuncu kalitesi ile gereksede mekanların kalitesi ile diğerlerinden farklı bir yere yerleşti. Televizyon seyircisinin ilgi ile takip ettiği Çilek kokusu son bölümlerinde senaryo sığlığı yaşamaya başlaması dikkatli gözlerden kaçmıyordur. Dizi genel olarak seyirciye doğru mesajlar vermek yerine izleyen Gençler'in kafasını karıştırıyor olması ve başrol bayan oyuncusunun şirinlikle şımarıklığı ayırt edememesi'de Çilek kokusunun eksileri.
 
 
                       "  Eşkiya Dünya'ya Hükümdar Olmaz  "
 
 
2)  Eylül ayının raitinğ rekortmeni dizisi eşkiya dünya'ya hükümdar olmaz.
 Bence yapımcının  diğer dizisi kurtlar vadisi'nin ilk bölümlerinden , espirili diyaloklarından , aşk ilişkilerinden kısacası şiddet dışı seyirci ilgisini zamanında çeken reytinği yüksek sahnelerden esinlenilerek senaristlerin geliştirdiği bir proje. Şimdilik yayınlandığı 3-4 bölümdede  tuttu.
 Eksileri Karadeniz şivesinde babaanne ve evdeki yardımcı dışında diyalokların fiyasko oluşu ve mafyatik tiplemelerin abartı ve seyirciyi etkilemeyen oyunculukları.
 
 
                                        "  Paramparça  "

 
3)  Geçen sezon yayına girdiği ilk bölümden itibaren seyircinin dikkatini çeken paramparça bu sezona'da eylül ayında yayınlanan ilk bölümü ile imzasını attı. Dizide değişmeyen noktalar'a gelince mekanların muhteşemliği , yüksek oyuncu kalitesi , senaryodaki akıcılık , kostüm başarısı , yeni katılan oyuncuların performansı vs, vs ....
eksilerine gelince Nurgül Yeşilçayın çok yüksekten abartılı oyunculuğu ve senaryo yazarlarının Türk aile ilişkileri konusundaki hassasiyeti göz ardı etmesi.
 
 
                                     " Bir Deniz Hikayesi "
 
 
4) Yıllardır Yeşilçam'da ve televizyonda onlarca benzerini izlediğimiz ve hemen hemen tamamına yakınınıda erler film Türker İnanoğlu ekibi tarafından çekilen konu bu sezonda karşımıza deniz hikayesi olarak çıktı ve  2 - 3 bölüm sonrasında seyircinin dikkatini çekmeyi başardı. Bu başarıda  en etkili sebepler ise ekrana yansıyan güzel yaz görüntüleri , aile sıcaklığını ve birlikteliğini işlemesi ayrıca hemen hemen no naim isimlerin genelde başarılı oyunculukları. 
 Eksilerine gelince dizi önümüzdeki bölümlerde İstanbul'a tam olarak gelince o sıcaklığı kaybedip diğerlerinden bir farkı kalmayacak olması , 
 O zamanda ilk 13 bölümü tamamlarmı acaba diye merak ediyorum ?
 
EKİM AYINDA BULUŞMAK ÜZERE.

KANALTURK.COM

REKLAMLAR...

Şubat Ayı Anketi

Sizce Spor Toto Süper Lig'de 2017-2018 Sezon Şampiyonu Hangi Takım Olacak?
İstanbul Başakşehir FK
Galatasaray
Fenerbahçe
Beşiktaş


Untitled Document
 


2018 Ayın


YeniOkul

 
YeniOkul

5. Sınıf Kayıtlarımız Devam Ediyor

Ashoka Uluslararası Fark Yaratan Okullar Programı
Şişli’de Kentin Merkezinde Saklı Bir Doğa
Keşfe Açık Bir Bahçede Organik Beslenme
Çocuğun Yaratıcılığına Disiplinlerüstü Bir Bakış

 
 
YeniOkul

Eğitimde Fark Yaratıyoruz

 
 


Untitled Document

;
 


 

Havacılık Anadolu Lisesi Üzerine Röportaj
Osman Adil DemircioğluUntitled Document
Untitled Document