2015 EYLÜL AYI ENLERİ
Kullanıcı Adı: Şifre:


.: Kanal Turk :.

21 Haziran 2018 Perşembe


Ana Sayfa / Ayın En Konuşulanları / 2015 EYLÜL AYI ENLERİ
Etiketler:

2015 EYLÜL AYI ENLERİ 2015 EYLÜL AYI ENLERİ

EYLÜL AYININ DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE EN OLAYLARI

2015-10-06, 08:57:14 yorum


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) EN OLAYI : Mekke'de hacı olmak için bulunan milyonlarca Müslüman önce vinç faciasında 8'i Türk 110 Müslüman'ı arkasından şeytan taşlama sırasındaki izdiham sonrası 4'ü Türk yaklaşık 800 Müslüman'ın Suidiarabistan yetkililerinin ihmaller sonucunda hayatını kaybetmesi.
2) EN DEVLET ADAMI : Alçakça yapılan çeşitli terör saldırıları sonrasında hayatını kaybeden şehitlik mertebesine ulaşan tüm Asker, polis, kamu görevlileri ve tüm şehit olan Vatandaşlarımız.
3) EN KÜLTÜR SANAT MÜZIK OLAYI : Artık Türkiye'de şöhretlerini gün geçtikçe kaybeden sadece bayramlarda Kıbrıs'ta iş yapabilen sahne sanatçılarının terör olaylarından dolayı konserlerinin iptal edilmesine verdikleri tepkiler.
4) EN TV OLAYI: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ATV kanalında konuştuğu iddia edilen 400 vekil iddiasından sonra önce Hürriyet gazetesine 2 gün arayla yapılan saldırılar ve sonrasında Hürriyet gazetesi yazarı ve CNN Türk proğramcısı Ahmet Hakan Çoşkun'a yapılan fiziki saldırılar.
5) EN EKONOMİ OLAYI: USD 'nin ay ortasında en düşük 2.98 TL'yi ; en yüksek 3.08 TL'yi görmesi ve ay ortalamasının 3.03 TL olması. TL Faizlerinin 11.50 - 12.50 bant aralığı.
6) EN MAGAZIN OLAYI:Kenan İmirzalıoğlu ile Sinem Kobal ailelerini tanıştırdı. 10 aydır birlikte olan Kenan İmirzalıoğlu ile Sinem Kobal bir yemek düzenleyerek ailelerini tanıştırması.
7) EN TEKNOLOJİ OLAYI: Dünya otomotiv devi Wolkswagen'in dizel modelerindeki teknoloji sorunundan dolayı önce Amerika daha sonra Avrupa'da satış ve yasaklanma sorunları yaşaması.

8) EN SİYASİ OLAYI: İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa'ya postallarıyla girerek Müslümanlara yaptığı zulme Dünya'nın tepki ve lânetlemesi.

9) EN MEDYA OLAYI: Enerji Bakanı Taner Yıldız ile HDP Başkanı Selahattin Demirtaş arasındaki Şehit olmak istiyorsan nöbet tut şehit ol demesine karşılık Taner Yıldız'ında "sende Dağa Çık etek giy" cevabı.
10) EN SPOR OLAYI: Fenerbahçe'de teknik direktör Vitor Pereira ile Hollandalı yıldız Van persinin tüm spor severleri rahatsız eden sürtüşmeleri.

KANALTURK.COM

REKLAMLAR...

Haziran Ayı Anketi

Başkanlık seçimi ikinci tura kalırsa Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısında kim kalır?
Muharrem İnce
Meral Akşener


Untitled Document
 


2018 Ayın


YeniOkul

 
YeniOkul

5. ve 6. Sınıf Kayıtlarımız Devam Ediyor

Ashoka Uluslararası Fark Yaratan Okullar Programı
Şişli’de Kentin Merkezinde Saklı Bir Doğa
Keşfe Açık Bir Bahçede Organik Beslenme
Çocuğun Yaratıcılığına Disiplinlerüstü Bir Bakış

 
 
YeniOkul İlkokul ve Ortaokulu

Eğitimde Fark Yaratıyoruz

 
 


Untitled Document

;
 


 

Havacılık Anadolu Lisesi Üzerine Röportaj
Osman Adil DemircioğluUntitled Document
Untitled Document