2015 AĞUSTOS AYI ENLERİ
Kullanıcı Adı: Şifre:


.: Kanal Turk :.

20 Haziran 2018 Çarşamba


Ana Sayfa / Ayın En Konuşulanları / 2015 AĞUSTOS AYI ENLERİ
Etiketler:

2015 AĞUSTOS AYI ENLERİ 2015 AĞUSTOS AYI ENLERİ

AĞUSTOS AYININ DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE EN OLAYLARI

2015-09-06, 11:54:38 yorum


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) EN OLAYI : Alçakça yapılan Terör saldırılarında 50 günde 60'ın üzerinde güvenlik görevlisi ve vatandaşımız şehit edildi.
2) EN DEVLET ADAMI : Genelkurmay Baskanı Necdet Özel paşa'nın görevini devrettiği yeni Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar.
3) EN KÜLTÜR SANAT MÜZIK OLAYI : Harbiye açık hava sahnesini bir gece bile sanatçılar dolduramazken Tarkan'ın 3 gece vereceği konseri 10 geceye çıkarması ve biletlerin haftalar öncesi tükenmesi.
4) EN TV OLAYI: Ak Partinin CHP ve MHP ile yaptığı günlerce süren başarısız koalisyon görüşmeleri sonrasında Cumhurbaşkanı'nın CHP liderine görev vermeden aldığı erken seçim kararı.
5) EN EKONOMİ OLAYI: USD 'nin 3 TL Euro'nun 3.5 TL'yi görmesi ve Turizmin çok kötü bir sezon geçirmesinden dolayı ,Turizm Bakanlığı Tarafından Milli Eğitim Bakanlığına yapılan Müracaat sonrasında Okulların açılışının 28 Eylül 'e ertelenmesi.
6) EN MAGAZIN OLAYI:TV 8 yayınlanan Mustafa Sandal , Demet Akalın , Gülben Ergen ve Fuat Güner'den oluşan Rising Star müzik yarışma Programı'nın birbirinden uyumsuz jürisinin kırdığı potlar.
7) EN TEKNOLOJİ OLAYI: Asrın projelerinden içerisinden tekerlekli araçların kıtalar arası yolculuk yapmasını sağlayacak, son teknoloji ile inşası süren Marmara rayın tamamlanmasının bildirilen süreden önce olacak olması.

8) EN SİYASİ OLAYI: Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun erken seçime kadar 2 ay görev yapacak Hükümet'i kurmak için CHP'den 5 , MHP 'den 3 , HDP 'den 3 millet vekiline bakanlık teklifinde bulunması ve sadece HDP' nin ve Tuğrul Türkeş'in kabul etmesi sonrasında Tuğrul Türkeş'in MHP 'den ihraç edilmesi.

9) EN MEDYA OLAYI: 17 - 25 Aralık sürecinin etkili ve yetkili savcılarından Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın Ermenistan üzerinden Almanya'ya kaçmaları sonrasında medyada günlerce süren tartışmalar.
10) EN SPOR OLAYI: Fenerbahçe transferde Van persi, Nani, Ba, Fernandao, Ozan, Şener, Volkan vs gibi yıldızları kadrosuna katarken Musa Sow, Kuyt, Emre, Bobo, Selçuk, Egemen ve Mert Günok ile yollarını ayırdı.

KANALTURK.COM

REKLAMLAR...

Haziran Ayı Anketi

Başkanlık seçimi ikinci tura kalırsa Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısında kim kalır?
Muharrem İnce
Meral Akşener


Untitled Document
 


2018 Ayın


YeniOkul

 
YeniOkul

5. ve 6. Sınıf Kayıtlarımız Devam Ediyor

Ashoka Uluslararası Fark Yaratan Okullar Programı
Şişli’de Kentin Merkezinde Saklı Bir Doğa
Keşfe Açık Bir Bahçede Organik Beslenme
Çocuğun Yaratıcılığına Disiplinlerüstü Bir Bakış

 
 
YeniOkul İlkokul ve Ortaokulu

Eğitimde Fark Yaratıyoruz

 
 


Untitled Document

;
 


 

Havacılık Anadolu Lisesi Üzerine Röportaj
Osman Adil DemircioğluUntitled Document
Untitled Document