2015 MAYIS AYI ENLERİ
Kullanıcı Adı: Şifre:


.: Kanal Turk :.

24 Haziran 2018 Pazar


Ana Sayfa / Ayın En Konuşulanları / 2015 MAYIS AYI ENLERİ
Etiketler:

2015 MAYIS AYI ENLERİ 2015 MAYIS AYI ENLERİ

MAYIS AYININ DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE EN OLAYLARI

2015-06-03, 09:17:12 yorum


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) EN OLAYI : Bir dönemin en güçlü ve en önemli ismi 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in , tedavi gördüğü GATA'da hayatını kaybetmesi ve çok yoğun tepkiler altında defnedilmesi.
2) EN DEVLET ADAMI : 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını Türk gençliğine armağan eden Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk.
3) EN KÜLTÜR SANAT MÜZIK OLAYI : Türk tiyatrosunun sinemasının ve dizilerinin en önemli isimlerinden sevilen sanatçı büyük usta Zeki Alasya'nın vefatı.
4) EN TV OLAYI: Diyanet İşleri Başkanının aldığı milyonluk mercedesi yoğun tepkiler üzerine iade etmesi , buna karşılık Cumhurbaşkanının yeni bir Mercedes hediye etmesi ve devam eden tepkilere karşılık Maliye Bakanı Mehmet Şimşek 'in bahsedilen paraların çerez parası olduğu açıklaması ; ve de son noktayı Cumhurbaşkanı koyup Diyanet İşleri Başkanın Uçağı olmalı demesi.
5) EN EKONOMİ OLAYI: Ayın başında 2.74'ü gören USD'nin ayın son günlerinde 2.54'e kadar gerilemesi ve ay sonunda USD'nin 2.66'larda seyretmesi.
6) EN MAGAZIN OLAYI: Recep İvedik olarak bilinen Şahan Gökbakar'ın Selin Ortaçlı İle Çek Cumhuriyetinde dünya evine girmesi ; ve düğün hediyesi olarak eşine 3.000.000 USD 'lik villa alması.
7) EN TEKNOLOJİ OLAYI: Türkiye genelinde ardı ardına açılan hava alanlarına en son katılan ve dünyada çok az örneği olan bir teknik ve teknoloji ile denizin doldurulması ile Yapımı tamamlanan Giresun - Ordu Havalimanı'nı hizmete girmesi.

8) EN SİYASİ OLAYI: Paralel devlet yapilanmasıyla mücadele kapsamında eski Savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş, Mehmet Yüzgeç ile hakim Süleyman Karaçolun meslekten ihraçlarına karar verilmesi.

9) EN MEDYA OLAYI: Cumhurbaşkanı'nın ekonomiden sorumlu danışmanı Yiğit Bulut'un 2 silahım ve yüzlerce mermim var canım pahasına Cumhurbaşkanı'nı korurum tarzında anlamsız konuşması.
10) EN SPOR OLAYI: 2014 - 2015 sezonu şampiyonu * * * * 'lı şampiyon Galatasaray. Büyük hayal kırıklığı Beşiktaş ve Fenerbahçe.

KANALTURK.COM

REKLAMLAR...

Temmuz Ayı Anketi

Sizce Survivor 2018 finalini kim kazanacak?
Nagihan
Adem


Untitled Document
 


2018 Ayın


YeniOkul

 
YeniOkul

5. ve 6. Sınıf Kayıtlarımız Devam Ediyor

Ashoka Uluslararası Fark Yaratan Okullar Programı
Şişli’de Kentin Merkezinde Saklı Bir Doğa
Keşfe Açık Bir Bahçede Organik Beslenme
Çocuğun Yaratıcılığına Disiplinlerüstü Bir Bakış

 
 
YeniOkul İlkokul ve Ortaokulu

Eğitimde Fark Yaratıyoruz

 
 


Untitled Document

;
 


 

Havacılık Anadolu Lisesi Üzerine Röportaj
Osman Adil DemircioğluUntitled Document
Untitled Document