2015 MART AYI ENLERİ
Kullanıcı Adı: Şifre:


.: Kanal Turk :.

24 Haziran 2018 Pazar


Ana Sayfa / Ayın En Konuşulanları / 2015 MART AYI ENLERİ
Etiketler:

2015 MART AYI ENLERİ 2015 MART AYI ENLERİ

MART AYININ DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE EN OLAYLARI

2015-04-03, 23:34:40 yorum


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) EN OLAYI : * Fransa'da düşen Germanwings havayoluna ait yolcu uçağında pilotun pisikolojisinden dolayı düşürdüğü tahmin edilen uçakta 150 kişinin ölmesi.
* Suudi Arabistan ve bazı Körfez ülkelerinin Yemen'e Askeri operasyon başlatması.
* Tunus'ta müzeye düzenlenen saldırıda 23 kişinin hayatını kaybetmesi.
2) EN DEVLET ADAMI : Konya'da düşen F-4 uçagında şehit olan Kurmay Yüzbaşı Pilot Mustafa Tanış ve Kurmay Yüzbaşı Pilot Mustafa Delikanlı'nın cenazelerinde bütün Türkiye'nin şehitlerine gözyaşı dökmesi.
3) EN KÜLTÜR SANAT MÜZIK OLAYI : 60'lı yılların efsane şarkıcısı Erol Büyükburç'un herhangi bir sağlık sorunu yokken 79 yaşında tek başına hayatını sürdürdüğü evinde vefat etmesi.
4) EN TV OLAYI: Ergenekon, balyoz, sarıkız vs operasyonlar sürecinde yurt dışına kaçan Bedrettin Dalan'ın gıyabında beraatinden sonra Türkiye'ye dönmesi ve başına gelenlerin yıllar öncesinden tezgahlanan bir kumpas olduğunu açıklaması.
5) EN EKONOMİ OLAYI: Cumhurbaşkanı ile Merkez bankası başkanının arasındaki gerginliğin tatlıya bağlanması ve Fed'in faiz artırmamasına rağmen $'ın 2.56'ya kadar inme eğilimi ayın son günlerinde hızla tarihi zirve 2.64'e yaklaşması.
6) EN MAGAZIN OLAYI: Ebru Şallı yıllardır beraber olduğu ve evliliğini uğruna bitirdiği Sinan Akçil'den Belçika güzellik kraliçesi şarkıcı Ayşe Akın ile kendisini aldattığı için ayrılması ve bu ayrılıktan Sinan Akçilin hiç mutsuz olmaması.
7) EN TEKNOLOJİ OLAYI: Tamamı Türk mühendisleri tarafından Tuzla tersanelerinde inşa edilen, MTA tarafından petrol ve deprem çalışmalarında kullanılacak olan Turkuaz isimli tüm teknolojinin kullanıldığı araştırma gemisinin denize indirilmesi.

8) EN SİYASİ OLAYI: Cemaate yapılan operasyonlar kapsamında KPSS soruşturmasında 32 kişi tutuklandı ve 1.şüpeli olarak Fettullah Gülen'in olduğu iddiası ve iddia edilen gerekçeleri.

9) EN MEDYA OLAYI: MiT Müsteşarı Hakan Fidan'ın milletvekili adaylığı için görevinden istifa etmesine Cumhurbaşkanının uygun bulmuyorum açıklamasından sonra Hakan Fidan'ın adaylıktan çekilmesi ve de Başbakan tarafından görevine iade edilmesi.
10) EN SPOR OLAYI: Büyük umutlarla Milli takımın başına geçirilen Fatih Terim yönetimindeki Milli takım Hollanda ile Amsterdam'da 1-1 berabere kalarak Dünya Kupası şansını mücizelere bıraktı.

KANALTURK.COM

REKLAMLAR...

Temmuz Ayı Anketi

Sizce Survivor 2018 finalini kim kazanacak?
Nagihan
Adem


Untitled Document
 


2018 Ayın


YeniOkul

 
YeniOkul

5. ve 6. Sınıf Kayıtlarımız Devam Ediyor

Ashoka Uluslararası Fark Yaratan Okullar Programı
Şişli’de Kentin Merkezinde Saklı Bir Doğa
Keşfe Açık Bir Bahçede Organik Beslenme
Çocuğun Yaratıcılığına Disiplinlerüstü Bir Bakış

 
 
YeniOkul İlkokul ve Ortaokulu

Eğitimde Fark Yaratıyoruz

 
 


Untitled Document

;
 


 

Havacılık Anadolu Lisesi Üzerine Röportaj
Osman Adil DemircioğluUntitled Document
Untitled Document