2015 OCAK AYI ENLERİ
Kullanıcı Adı: Şifre:


.: Kanal Turk :.

20 Haziran 2018 Çarşamba


Ana Sayfa / Ayın En Konuşulanları / 2015 OCAK AYI ENLERİ
Etiketler:

2015 OCAK AYI ENLERİ 2015 OCAK AYI ENLERİ

OCAK AYININ DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE EN OLAYLARI

2015-02-05, 08:39:13 yorum


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) EN OLAYI : Peygamberimize hakaret eden Paris'teki Charlie Hebdo dergisine yönelik saldırıda 12 kişi öldü.
Sultanahmet'teki canlı bomba saldırısında Kenan Kumaş isimli polis şehit oldu.
Adriyatik'te çıkan feribot yangınında 1'i Türk 13 kişi öldü.
Singapur'a giderken düşen Malezya uçağında 155 yolcu ile 7 mürettebat hayatını kaybetti.
Suudi Arabistan Kralı Abdullah vefat etti. Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan da Afrika ziyaretini yarıda keserek katıldı.
2) EN DEVLET ADAMI : Yüce divana gönderilmeyen bakanlar hakkında gönderilmeme sebebini açıklayan 3. dönemdir Anayasa Komisyonu Başkanlığı yapan Prof. Burhan Kuzu'nun "soruşturulan bakanlar kankam, oğlan bizim kız bizim size ne" tarzında canlı yayında yaptığı anlamsız açıklamalar.
3) EN KÜLTÜR SANAT MÜZIK OLAYI : TRT'nin başta Muazzez Ersoy ve Sinan Özen ile cok başarılı ve keyifli müzik programlarına ayrıca Filinta ve Ertuğrul gibi dizilerle de kültür, sanat ve tarihe ışık tutmasına karşılık Show Tv' de ve Tv 8 'de yayınlanan Bu tTarz Benim programlarının kalitesizce rating savaşı vermesi.
4) EN TV OLAYI: Rüşvet soruşturmaları sonrasında istifa eden ya da kabine dışı kalan 4 bakan hakkında önce komisyon süreci sonrasında TBMM'de yüce divan öncesi oylama süreci ve bu süreçte muhalefetin blok, Ak partinin ise fire vermesinin Tv kanallarında günler süren tartışmaları.
5) EN EKONOMİ OLAYI: USD'nin TL'ye karşı rekor kırıp 2.45'i görmesi.
Merkez Bankası politika faizini 0,50 puan indirmesi ve daha indirmesine yönelik baskılara boyun eğme sinyalleri vermesi.
Asgari ücretin 949 TL olması.
6) EN MAGAZIN OLAYI: Emre Altuğ ve Çağla Şikel'in boşanmaları.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Eşi tarafından aralarında Muazzez Ersoy, Hülya Koçyiğit, Demet Akalın, Metin Özülkü, Hakan Peker, Murat Başoğlu gibi neye göre davet edildiği bilinmeyen kişilerin cumhurbaşkanlığı sarayında kabul edilmesi.
7) EN TEKNOLOJİ OLAYI: Başbakan Davutoğlu, ilk defa konut sahibi olacakların peşinat biriktirmek için açacakları hesaba yüzde 15 devlet katkısında bulunulacağını bildirdi.
Türkiye'nin nüfusu 1 milyonluk artışla 77 milyon 696 bin kişiye ulaştı. Hükumet tarafından ilk çocuğa çeyrek altın, ikinci çocuğa yarım altın, üçüncü çocuğa tam altın teşvik formülü.

8) EN SİYASİ OLAYI: HSYK, Cumhuriyet Savcılari Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkasş ve Mehmet Yüzgeçin Paralel yapıya yönelik operasyonlar kapsamında görevden uzaklaştırıldı ve 21 ilin emniyet müdürünün yeri degiştirildi.

9) EN MEDYA OLAYI: Peygamberimize hakaret eden Paris'teki Charlie Hebdo dergisine yönelik saldırıda 12 kişinin hayatını kaybetmesi sonrasında dünya liderlerinin katıldığı cenaze törenine Türkiye'yi temsilen başbakan Davutoğlunun terörün her türünü lanetlediğimiz gibi kutsallarımıza hakaret edilmesinide lânetliyorum açıklaması; sonrasında Cumhuriyet gazetesinin anlamsız tavrı.
10) EN SPOR OLAYI: Futbol Federasyonunun bundan sonraki yılları etkileyecek şok bir kararla yabancı sayısını serbest bırakması ve isteyen takımların 11 yabancı ile sahaya çıkabilmelerinin yolunu açan kararı Fatih Terim'in açıklaması sonrasında spor kamuoyundan aldığı tepkiler

KANALTURK.COM

REKLAMLAR...

Haziran Ayı Anketi

Başkanlık seçimi ikinci tura kalırsa Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısında kim kalır?
Muharrem İnce
Meral Akşener


Untitled Document
 


2018 Ayın


YeniOkul

 
YeniOkul

5. ve 6. Sınıf Kayıtlarımız Devam Ediyor

Ashoka Uluslararası Fark Yaratan Okullar Programı
Şişli’de Kentin Merkezinde Saklı Bir Doğa
Keşfe Açık Bir Bahçede Organik Beslenme
Çocuğun Yaratıcılığına Disiplinlerüstü Bir Bakış

 
 
YeniOkul İlkokul ve Ortaokulu

Eğitimde Fark Yaratıyoruz

 
 


Untitled Document

;
 


 

Havacılık Anadolu Lisesi Üzerine Röportaj
Osman Adil DemircioğluUntitled Document
Untitled Document