2014 KASIM AYI ENLERİ
Kullanıcı Adı: Şifre:


.: Kanal Turk :.

24 Haziran 2018 Pazar


Ana Sayfa / Ayın En Konuşulanları / 2014 KASIM AYI ENLERİ
Etiketler:

2014 KASIM AYI ENLERİ 2014 KASIM AYI ENLERİ

KASIM AYININ DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE EN OLAYLARI

2014-12-07, 19:58:05 yorum


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) EN OLAYI : IŞİD'in TÜrkiye sınırına cok yaklaşması , Suriyedeki savaşın tüm hızıyla devam etmesi ve Amerika başta olmak üzere dunyanın hala seyirci kalması.
2) EN DEVLET ADAMI : 10 Kasım 1938 tarihinde Dolmabahçe Sarayında saat 9:05'de hayata gözlerini yuman Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk.
3) EN KÜLTÜR SANAT MÜZIK OLAYI : Türk muzik kültürünün sevilen etkinliği sıra gecelerinin Urfalıyam Ezelden dizisi ile gündeme gelmesi ve özellikle Kazancı Bedii ile yıllardır dinlediğimiz türkülerin hit olması.
4) EN TV OLAYI: Urfaliyam Ezelden dizisinin yeni kanalında ve yeni gününde eski başarısını sürdürmesi. Başta Bülent İnan olmak üzere hemen hemen tüm castin ve ekibin cok başarılı olması.
5) EN EKONOMİ OLAYI: Amerikan Dolarının 2.20 TL seviyesine inmesi. İnşaat sektörünün büyük bir durgunluk içerisine girmesi ve yatırımcının inşaat sektörüne karşı güven kaybetmesi.
6) EN MAGAZIN OLAYI: Deniz Seki'nin yakalanıp cezaevine koyulması. Sevenlerinin ve kendisinin göz yaşları içerisindeki üzücü görüntüleri.
7) EN TEKNOLOJİ OLAYI: Besiktaş Spor Kulübünün inşaa ettiği en son teknoloji ile yapımı süren Vodofone Arena'nın 1/4' ünün tamamlanması ve tamamının en üst teknoloji ile yapılıyor olması.

8) EN SİYASİ OLAYI: Papa Francesco'nun Türkiye'yi ziyareti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmesi.

9) EN MEDYA OLAYI: MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural'ın eşinin hayatını kaybetmesi, sonrasındaki üzgün ve perişan halinin medyadaki görüntüleri
10) EN SPOR OLAYI: Galatasaray teknik direktörü Prandelli'nin Anderlecht yenilgisi ve avrupa kupalarından elenmesi sonrasında görevine son verilmesi ve yerine Hamza Hamzaoğlunun getirilmesi.

KANALTURK.COM

REKLAMLAR...

Temmuz Ayı Anketi

Sizce Survivor 2018 finalini kim kazanacak?
Nagihan
Adem


Untitled Document
 


2018 Ayın


YeniOkul

 
YeniOkul

5. ve 6. Sınıf Kayıtlarımız Devam Ediyor

Ashoka Uluslararası Fark Yaratan Okullar Programı
Şişli’de Kentin Merkezinde Saklı Bir Doğa
Keşfe Açık Bir Bahçede Organik Beslenme
Çocuğun Yaratıcılığına Disiplinlerüstü Bir Bakış

 
 
YeniOkul İlkokul ve Ortaokulu

Eğitimde Fark Yaratıyoruz

 
 


Untitled Document

;
 


 

Havacılık Anadolu Lisesi Üzerine Röportaj
Osman Adil DemircioğluUntitled Document
Untitled Document