2014 EKİM AYI ENLERİ
Kullanıcı Adı: Şifre:


.: Kanal Turk :.

21 Haziran 2018 Perşembe


Ana Sayfa / Ayın En Konuşulanları / 2014 EKİM AYI ENLERİ
Etiketler:

2014 EKİM AYI ENLERİ 2014 EKİM AYI ENLERİ

EKİM AYININ DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE EN OLAYLARI

2014-11-13, 10:57:48 yorum


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) EN OLAYI : Kudüs'te Mescidi Aksaya postallarıyla girip vahşet sergileyen israil askerlerinin insanlık dışı görüntüleri.
2) EN DEVLET ADAMI : Cumhuriyetimizin 91. yılında, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı Ulusumuza armağan eden Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk.
3) EN KÜLTÜR SANAT MÜZIK OLAYI : 51. Antalya Film Festivalinin muhteşem açılış ve kapanış showları ve harcanılan milyonlarca TL dışında sektöre hiç bir katkısının olmaması ve de siyasi mesaj kürsüsü olarak kullanılması.
4) EN TV OLAYI: Geçen ayki İstanbuldaki asansör kazasından sonra bu ay da yine yapılan ihmaller sonrasında Ermenek'te maden ocağını su basması , Isparta'da işçi minibüsünün devrilmesi ve İstanbulda insan kaçakçılarının fırtınada batan teknelerinde onlarca insanın hayatını kaybetmesinin günlerce TV kanallarında iç acıtan görüntüleri.
5) EN EKONOMİ OLAYI: Başbakan Yardımcısı Ali Babacan tarafından 2015-2017 dönemini kapsayan orta vadeli mali programı açıkladı. Ay içerisinde USD kuru'nun 2.28 TL'yi görmesi.
6) EN MAGAZIN OLAYI: Cem Yılmaz'ın son filmi Pek Yakında ' nın gişede başarısız olmasına karşılık Çağan Irmağın filmi Unutursam Fılısda'nın büyük ilgi görmesi ve başrol oyuncusu Farah Zeynep Abdullah'ın oyunculuk başarısı.
7) EN TEKNOLOJİ OLAYI: İç İşleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre yeni çipli kimlikler Aralık'tan itibaren dagıtılacak ve de bu tarihten sonra Pasaport ve Ehliyetin Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdurlügü'nden alinacagini bildirildi.

8) EN SİYASİ OLAYI: Selahattin Demirtaş'ın konuşmaları sonrasında ISID'in Kovani'deki saldirilarini bahane edenlerce duzenlenen gosterilerde 52 kisi'nin hayatini kaybetmesi. Cumhurbaskani Erdoğan'ın Kobani'ye (Ayn el Arap) 150 pesmergenin geçecegini açıklaması.

9) EN MEDYA OLAYI: Ekim ayi tamamlanmasına rağmen Beyazıt Öztürk ve Okan Bayülgen'in programlarının başlamamasının ve ardı ardına dizilerin yayından kalkmasiıın medyadaki tartismaları.
10) EN SPOR OLAYI: A Milli Futbol Takımı 2-1 kaybettiği Cek Cumhuriyeti ve 1-1 berabere kaldigi Letonya maclarinin ardindan gruptaki sansini zora sokmasi sonrasi Fatih Terimin elestirilerin hedefi olmasi . İsmail Kartal yönetimindeki Fenerbahçe'nin Ekim ayi sonunda lider olması.

KANALTURK.COM

REKLAMLAR...

Haziran Ayı Anketi

Başkanlık seçimi ikinci tura kalırsa Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısında kim kalır?
Muharrem İnce
Meral Akşener


Untitled Document
 


2018 Ayın


YeniOkul

 
YeniOkul

5. ve 6. Sınıf Kayıtlarımız Devam Ediyor

Ashoka Uluslararası Fark Yaratan Okullar Programı
Şişli’de Kentin Merkezinde Saklı Bir Doğa
Keşfe Açık Bir Bahçede Organik Beslenme
Çocuğun Yaratıcılığına Disiplinlerüstü Bir Bakış

 
 
YeniOkul İlkokul ve Ortaokulu

Eğitimde Fark Yaratıyoruz

 
 


Untitled Document

;
 


 

Havacılık Anadolu Lisesi Üzerine Röportaj
Osman Adil DemircioğluUntitled Document
Untitled Document