2014 EYLÜL AYI ENLERİ
Kullanıcı Adı: Şifre:


.: Kanal Turk :.

18 Şubat 2018 Pazar


Ana Sayfa / Ayın En Konuşulanları / 2014 EYLÜL AYI ENLERİ
Etiketler:

2014 EYLÜL AYI ENLERİ 2014 EYLÜL AYI ENLERİ

EYLÜL AYININ DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE EN OLAYLARI

2014-10-09, 09:40:16 yorum


 

 

1) EN OLAYI : IŞİD terör örgütü elinde rehine olarak tutulan Başkonsolos ve konsolosluk görevlisi 49 vatandaşımızın aylar sonra sağ salim kurtarılması ve Türkiye'ye getirilmeleri.
2) EN DEVLET ADAMI : 12. Ankara'nın suyu temiz mi kirli mi tartışması yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ile CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın komik su show'ları
3) EN KÜLTÜR SANAT MÜZIK OLAYI : İTÜ Stadyumu'nda konser veren Lady Gaga' nın konser biletlerinin haftalar öncesinden bitmesi ve Türkiye'deki değişik hayran kitlesinin sergilediği anlaşılması zor sevgi gösterileri.
4) EN TV OLAYI: Yeni yayın döneminin daha ilk ayı tamamlanmadan onlarca dizinin yayından kaldırılması ve ilk yayınlanan bölümleri ile ilgi odağı olan reaksiyon dizisinin önümüzdeki günlerdeki reytingi'nin ne olacağı tartışmaları.
5) EN EKONOMİ OLAYI: USD'nin TL karşısında 2.30 TL 'yi zorlaması. Dünya ve Türkiye piyasalarında Altın'ın soluksuz düşüşü.
6) EN MAGAZIN OLAYI: Sevilen şarkıcı Deniz Seki'nin aylardır kaçak yaşamasına rağmen müzik kanallarında yeni albümünün kliplerinin arka arkaya yayınlanıp ilgi ile izlenmeleri.
7) EN TEKNOLOJİ OLAYI: iPhone 6 ve İPhone 6 plus'ın Türkiye piyasasında satışa sunulduğu ilk gün tüm türkiye stoklarının tamamen bitmesi.

8) EN SİYASİ OLAYI: Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Ortaöğretim Kurumlarında Türban'ın serbest bırakılması ve Mecliste çıkan tartışmaların oluşturduğu yeni siyasi gerginlikler.

9) EN MEDYA OLAYI: CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun kurultay'dan istediği sonucu Muharrem İnce'nin karşısında alamamasına rağmen tekrar CHP genel başkanlığına seçilmesinin medyadaki farklı değerlendirmeleri.
10) EN SPOR OLAYI: Ligin ilk 5 haftasında Fenerbahçe ve Galatasaray'ın taraftarlarını hayal kırıklığına uğratmaları ve arka arkaya alınan başarısız sonuçlar sonrası Galatasaray başkanı Ünal Aysal'ın kongre kararı alıp Başkanlığı bırakması.

KANALTURK.COM

REKLAMLAR...

Şubat Ayı Anketi

Sizce Spor Toto Süper Lig'de 2017-2018 Sezon Şampiyonu Hangi Takım Olacak?
İstanbul Başakşehir FK
Galatasaray
Fenerbahçe
Beşiktaş


Untitled Document
 


2018 Ayın


YeniOkul

 
YeniOkul

5. Sınıf Kayıtlarımız Devam Ediyor

Ashoka Uluslararası Fark Yaratan Okullar Programı
Şişli’de Kentin Merkezinde Saklı Bir Doğa
Keşfe Açık Bir Bahçede Organik Beslenme
Çocuğun Yaratıcılığına Disiplinlerüstü Bir Bakış

 
 
YeniOkul

Eğitimde Fark Yaratıyoruz

 
 


Untitled Document

;
 


 

Havacılık Anadolu Lisesi Üzerine Röportaj
Osman Adil DemircioğluUntitled Document
Untitled Document