2014 MAYIS AYI ENLERİ
Kullanıcı Adı: Şifre:


.: Kanal Turk :.

21 Haziran 2018 Perşembe


Ana Sayfa / Ayın En Konuşulanları / 2014 MAYIS AYI ENLERİ
Etiketler:

2014 MAYIS AYI ENLERİ 2014 MAYIS AYI ENLERİ

MAYIS AYININ DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE EN OLAYLARI

2014-06-01, 10:40:00 yorum


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) EN OLAYI : Manisa'nın Soma ilçesindeki özel sektöre ait kömür ocağında meydana gelen kaza sonrasında 301 Vatandaşımızın hayatını kaybetmesi.
2) EN DEVLET ADAMI : 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı gençliğe armağan eden Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk.
3) EN KÜLTÜR SANAT MÜZIK OLAYI : Soma'daki Facia'dan sonra Şişli Belediyesinin geleneksel 19 Mayıs Konselerini iptal etmesi ve bu konser için ayırdığı bütçeyi Soma'daki acılı ailelere yollama kararı.
4) EN TV OLAYI: Muhteşem Yüzyıl dizisinin, finale birkaç bölüm kalmasına rağmen hala beklenilen tempoya çıkamaması ve Şehzade Mustafa'lı finalden çok uzak olması.
5) EN EKONOMI OLAYI: Merkez Bankasının siyasi faizi indirmesi ve bu indirimi beyenmeyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Merkez Bankası Başkanı ve yöneticilerine görev süreleri bittiğinde görüşürüz, vatandaşla dalgamı geçiyorsunuz çıkışı.
6) EN MAGAZIN OLAYI: Başbakan'ın Soma'da bir protestocuya saldırdığı iddiaları sürerken polisler tarafından göz altına alınmış ve yerde yatırılan başka bir protostcuya Başbakanın özel kalem müdür yardımcısı Yusuf Yerkel tarafından tekmelenmesi ve daha sonra özel kalemin kendisine 7 gün iş göremez raporu alması.
7) EN TEKNOLOJİ OLAYI: Başbakan tarafından açılışı yapılan Ford Otosan Kocaeli Yeniköy Fabrikalarında üretimi başlayan ve tüm dünyaya buradan yollanılacak olan yüksek teknoloji ile üretilecek Ford Courier Ticari araçlarının üretime başlaması.

8) EN SİYASİ OLAYI: Danıştay toplantısında konuşma yapan Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun Başbakan'ı kızdıran konuşması ve Başbakanın çok sert tepkisi.

9) EN MEDYA OLAYI: Soma'daki kaza sonrası ocaktan çıkarılan yaralı madenci Murat Yalçın 'ın getirildiği ambulansın beyaz sedyesini çizmelerinin kirletecek endişesinin Medyadaki sıcak yansımaları.
10) EN SPOR OLAYI: Fenerbahçe'nin Ersun Yanal ile 2 yıllık sözleşme imzalaması ve Arda Turan'lı Atletico Madrid'in 16 yıl sonra lig şampiyonu olması.

KANALTURK.COM

REKLAMLAR...

Haziran Ayı Anketi

Başkanlık seçimi ikinci tura kalırsa Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısında kim kalır?
Muharrem İnce
Meral Akşener


Untitled Document
 


2018 Ayın


YeniOkul

 
YeniOkul

5. ve 6. Sınıf Kayıtlarımız Devam Ediyor

Ashoka Uluslararası Fark Yaratan Okullar Programı
Şişli’de Kentin Merkezinde Saklı Bir Doğa
Keşfe Açık Bir Bahçede Organik Beslenme
Çocuğun Yaratıcılığına Disiplinlerüstü Bir Bakış

 
 
YeniOkul İlkokul ve Ortaokulu

Eğitimde Fark Yaratıyoruz

 
 


Untitled Document

;
 


 

Havacılık Anadolu Lisesi Üzerine Röportaj
Osman Adil DemircioğluUntitled Document
Untitled Document