2014 NİSAN AYI ENLERİ
Kullanıcı Adı: Şifre:


.: Kanal Turk :.

21 Haziran 2018 Perşembe


Ana Sayfa / Ayın En Konuşulanları / 2014 NİSAN AYI ENLERİ
Etiketler:

2014 NİSAN AYI ENLERİ 2014 NİSAN AYI ENLERİ

NİSAN AYININ DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE EN OLAYLARI

2014-05-01, 14:45:00 yorum


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) EN OLAYI : Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın Anayasa Mahkemesinde yapılan toplantıda başta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan. TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in ve de üst düzey devlet protokolünün bulunduğu toplantıda hükumete yönelik yapıldığı düşünülen çok ağır konuşma ve bu konuşmaya karşı hükumet tarafından verilen yoğun tepkiler.
2) EN DEVLET ADAMI : 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı'nı tüm çocuklara armağan eden Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk.
3) EN KÜLTÜR SANAT MÜZIK OLAYI : Şarkıcı ve Besteci Deniz Seki'nin tutuksuz yargılanması sonucunda mahkeme kararı ile 2 yıl daha hapis yatacak olmasının kesinleşmesi ve sevenlerinin çok üzülmesi.
4) EN TV OLAYI: MİT'e verilen çok geniş yetkilerin TBMM'de kabul edilmesinden önce TV kanallarında günlerce süren tartışmalar ve sonrasında MİT kanunun kabul edilip Cumhurbaşkanı tarafından onaylanması.
5) EN EKONOMI OLAYI: Hükumetin ve özellikle Başbakanın faizlerin indirilmesine yönelik yapmış olduğu telkinlere rağmen piyasalardaki istikrarın bozulmaması için faiz indirim kararı almayan Merkez Bankasının kararlı tutumu.
6) EN MAGAZIN OLAYI: Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın kesinleşen şike davasındaki cezasından dolayı 2 sene hapiste kalacak olması ve de FB Başkanlığından ayrılacak olmasından dolayı yaptığı ziyaret ve veda konuşmalarının taraflı tarafsız herkesin gündemine girmesi.
7) EN TEKNOLOJİ OLAYI: Günümüzde seçim teknolojilerinin tüm imkanlarından yararlanmak yerine hala mevcut sistemin kullanılması sonrasında başta Yalova olmak üzere bir çok yerdeki seçimlerin iptal edilip tekrarlanacak olması ve başta Ankara olmak üzere bir çok yer için de adaylar tarafından anayasa mahkemesine itiraz edilerek secimlerin yenilenmesi icin başvurulması.

8) EN SİYASİ OLAYI: Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın gündem oluşturan sert tavrı ve kararlı tutumuna muhalefetin desteği iktidarın Cumhurbaşkanlığı yatırımları vurgusu.

9) EN MEDYA OLAYI: Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bu siyasi gelişmeler içerisinde kendime siyasi bir gelecek göremiyorum anlamında yaptığı ileriye yönelik siyasi bir planım yok konuşması ve medyada Cumhurbaşkanı kırgın yorumları.
10) EN SPOR OLAYI: Fenerbahçe'nin 19 uncu Şampiyonluğu en yakın takipçisine fark atarak kazanması ve Şampiyonluğunu ilan etmesi.

KANALTURK.COM

REKLAMLAR...

Haziran Ayı Anketi

Başkanlık seçimi ikinci tura kalırsa Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısında kim kalır?
Muharrem İnce
Meral Akşener


Untitled Document
 


2018 Ayın


YeniOkul

 
YeniOkul

5. ve 6. Sınıf Kayıtlarımız Devam Ediyor

Ashoka Uluslararası Fark Yaratan Okullar Programı
Şişli’de Kentin Merkezinde Saklı Bir Doğa
Keşfe Açık Bir Bahçede Organik Beslenme
Çocuğun Yaratıcılığına Disiplinlerüstü Bir Bakış

 
 
YeniOkul İlkokul ve Ortaokulu

Eğitimde Fark Yaratıyoruz

 
 


Untitled Document

;
 


 

Havacılık Anadolu Lisesi Üzerine Röportaj
Osman Adil DemircioğluUntitled Document
Untitled Document