2014 MART AYI ENLERİ
Kullanıcı Adı: Şifre:


.: Kanal Turk :.

21 Haziran 2018 Perşembe


Ana Sayfa / Ayın En Konuşulanları / 2014 MART AYI ENLERİ
Etiketler:

2014 MART AYI ENLERİ 2014 MART AYI ENLERİ

MART AYININ DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE EN OLAYLARI

2014-04-04, 23:30:00 yorum


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) EN OLAYI : Dışişleri Bakanlığında yapılan ve başta Dışişleri Bakanı, Genelkurmay Başkanı , MİT Müsteşarı ve diğer yetkililerin katıldığı güvenlik toplantısının illegal dinlenmesine ilişkin casusluk soruşturmasının başlatılması.
2) EN DEVLET ADAMI : Sokakların karıştığı ve hayatların kaybedildiği eylemcilerle polislerin sık sık karşı karşıya geldiği bir dönemde Canlar kırılacağına Camlar kırılsın diyen Tunceli Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz.
3) EN KÜLTÜR SANAT MÜZIK OLAYI : Kenan Isık'ın spor yaparken düşüp başını çarpması sonucu yoğun bakıma kaldırılması ve haftalardır uyutulması.
4) EN TV OLAYI: 30 Mart yerel seçimlerinin ülke genelinde genel seçimler havasına sokulması ve Başkanların birbirlerine yapmış olduğu ağır itham ve hakaretlerin günlerce televizyon kanallarında sürmesi.
5) EN EKONOMI OLAYI: 30 Mart yerel seçimleri öncesinde 2.22 TL olan USD kurunun seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra 2.12 TL'ye kadar düşmesi.
6) EN MAGAZIN OLAYI: Recep İvedik 4'ün Türk sinema tarihi gişe rekorunu kırması ve 6 Milyon seyirci tarafından 20 günde izlenme başarısı.
7) EN TEKNOLOJİ OLAYI: Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı bir TV söyleşisinde gerekirse youtube ve twitter'ın kapatilabileceğini söylemesi ve tedbir amaçli erisimi engellemesinin ardından yurtiçi ve dışından gelen yoğun tepkiler.

8) EN SİYASİ OLAYI: Hava kuvvetleri tarafından Türk hava sahasını ihlal eden Suriye savaş uçagının düşürülmesi.

9) EN MEDYA OLAYI: Uzun zamandır tutuklu bulunan başta İlker Başbuğ, Tüncay Özkan, Doğu Perinçek'in aralarında bulunduğu bir çok sanığın tahliye edilmesi ve medyadaki müspet ve menfi yankıları.
10) EN SPOR OLAYI: Fenerbahçe'nin en yakın takipçisi ile puan farkını 10 'a çıkarması ve Lig'in bitimine 6 Hafta kala şampiyonluğa çok yaklaşması.

KANALTURK.COM

REKLAMLAR...

Haziran Ayı Anketi

Başkanlık seçimi ikinci tura kalırsa Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısında kim kalır?
Muharrem İnce
Meral Akşener


Untitled Document
 


2018 Ayın


YeniOkul

 
YeniOkul

5. ve 6. Sınıf Kayıtlarımız Devam Ediyor

Ashoka Uluslararası Fark Yaratan Okullar Programı
Şişli’de Kentin Merkezinde Saklı Bir Doğa
Keşfe Açık Bir Bahçede Organik Beslenme
Çocuğun Yaratıcılığına Disiplinlerüstü Bir Bakış

 
 
YeniOkul İlkokul ve Ortaokulu

Eğitimde Fark Yaratıyoruz

 
 


Untitled Document

;
 


 

Havacılık Anadolu Lisesi Üzerine Röportaj
Osman Adil DemircioğluUntitled Document
Untitled Document