2014 ŞUBAT AYI ENLERİ
Kullanıcı Adı: Şifre:


.: Kanal Turk :.

20 Haziran 2018 Çarşamba


Ana Sayfa / Ayın En Konuşulanları / 2014 ŞUBAT AYI ENLERİ
Etiketler:

2014 ŞUBAT AYI ENLERİ 2014 ŞUBAT AYI ENLERİ

ŞUBAT AYININ DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE EN OLAYLARI

2014-03-02, 12:26:00 yorum


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) EN OLAYI : Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Oğlu Bilal Erdoğan ile yaptığı iddia edilen ve internette ses kayıtları yayınlanan milyonlarca Euro 'nun saklanmasına yönelik konuşma kayıtlarının yaptığı deprem ve muhalefetin istifa çağrıları.
2) EN DEVLET ADAMI : Başbakan'a yönelik yolsuzluk iddialarina MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin provokasyonlara kapılmadan sakinlik içerisinde Başbakanı ses kayıtlarının gerçek olmadığını raporla ispat etmeye davet eden tavrı.
3) EN KÜLTÜR SANAT MÜZIK OLAYI : Muhteşem Yüzyıl dizisinde Kanuni Sultan Süleyman'ın Şehzade Mustafa'yı boğdurmasından sonra halkta Kanuniye karşı oluşan tepkiler ve Şehzade Mustafaya karşı çığ gibi büyüyen sevgi ve bu sevgi karşısında Şehzade Mustafa'nın Bursadaki türbesinin tadilata sokulması ve de her gün yüzlerce ziyaretçinin akın etmesi.
4) EN TV OLAYI: 2.280 kişiye ait telefonların 3 yıldan uzun süredir dinlenmesi, 17 Aralık soruşturmasından tutuklu Reza Zarrab, Barış Güler ve Kaan Çaglayan'ın tahliye edilmesi , Başbakan'ın Oğlu ile yaptığı iddia edilen telefon konuşmalarının gerçek olup olmadığı hakkındaki günlerce süren televizyon tartışmaları.
5) EN EKONOMI OLAYI: Merkez bankasının tarihi faiz artırımından sonra 2.40'a kadar çıkan USD kurunun ay içinde 2.17 - 2.22 bandına oturması.
6) EN MAGAZIN OLAYI: Demet Akalın ve eşi Ozan Kurt'un yeni doğan bebeklerinin doğum fotograflarına medya kuruluşlarının 100.000 tl teklif ettikleri iddiaları ve hastaneye sanat dünyasından ziyaretçi akını.
7) EN TEKNOLOJİ OLAYI: Hükumet tarafından düzenleme getirilen internet yasa tasarısına toplumun çeşitli kesimlerinden gelen, özel hayatın kontrolü endişeleri ve tepkilerine rağmen TBMM 'den tekme, yumruklar arasında geçmesi.

8) EN SİYASİ OLAYI: Aylardır tartışılan HYSK , MİT ve dersanelerin düzenlemesi ve kapatılmasına yönelik kanunun TBMM'de kavga, dövüş ve tartışmalar arasında kabul edilmesi.

9) EN MEDYA OLAYI: Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan ile yaptığı iddia edilen telefon konuşmasında bahsedilen Başbakana ait evde bulunan ve panik içerisinde dağitildiği iddia edilen milyonlarca Euro 'nun Başbakan tarafından şiddetle dublaj ve montaj olduğu açıklamaları.
10) EN SPOR OLAYI: Fenerbahçe'nin ardı ardına kaybettiği puanlar sonrasında Galatasaray'ın Fenerbahçe'nin ilk yarıda oluşturduğu 11 puan'lık farkı 4 puana kadar indirmesi ve Fenerbahçe'nin yenilmez takım imajını kaybetmesi, Galatasarayın Fenerbahce'ye karsı sağladığı psikolojik avantaj.

KANALTURK.COM

REKLAMLAR...

Haziran Ayı Anketi

Başkanlık seçimi ikinci tura kalırsa Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısında kim kalır?
Muharrem İnce
Meral Akşener


Untitled Document
 


2018 Ayın


YeniOkul

 
YeniOkul

5. ve 6. Sınıf Kayıtlarımız Devam Ediyor

Ashoka Uluslararası Fark Yaratan Okullar Programı
Şişli’de Kentin Merkezinde Saklı Bir Doğa
Keşfe Açık Bir Bahçede Organik Beslenme
Çocuğun Yaratıcılığına Disiplinlerüstü Bir Bakış

 
 
YeniOkul İlkokul ve Ortaokulu

Eğitimde Fark Yaratıyoruz

 
 


Untitled Document

;
 


 

Havacılık Anadolu Lisesi Üzerine Röportaj
Osman Adil DemircioğluUntitled Document
Untitled Document