2014 OCAK AYI ENLERİ
Kullanıcı Adı: Şifre:


.: Kanal Turk :.

20 Haziran 2018 Çarşamba


Ana Sayfa / Ayın En Konuşulanları / 2014 OCAK AYI ENLERİ
Etiketler:

2014 OCAK AYI ENLERİ 2014 OCAK AYI ENLERİ

OCAK AYININ DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE EN OLAYLARI

2014-02-02, 23:32:02 yorum


 

 

 

 

 

1) EN OLAYI : Suriyedeki insanlık ayıbı ve vahşetini görüntüleyen işkence fotoğrafları ve Suriyedeki halka insanı yardım taşıyan tırların durdurularak alıkonulma çabaları.
2) EN DEVLET ADAMI : Türkiye'de siyasi belirsizlik ve huzursuzluğun devam etmesi durumunda yabancı yatırımcının Türkiye'ye gelmeyeceğini ve yatırım yapmayacaklarını söyleyen TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz'a vatan haini diyen Başbakan Recep Tayip Erdoğan.
3) EN KÜLTÜR SANAT MÜZIK OLAYI : Televizyon ve Sinema oyuncusu Nejat İşlerin Bodrum'da aniden hastalanıp siroz teşhisi ile hayati tehlike altında yoğun bakıma alınması.
4) EN TV OLAYI: Hükumet tarafından Cemaate yakın olduğu düşünüldüğü için ardı ardına görevden alınan ya da görev yeri değiştirilen yüzlerce Hakim, Savcı, Polis ve Bürokrat tayin, atama ya da kızağa alınma haberleri ve paralel devlet tartışmaları.
5) EN EKONOMI OLAYI: Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'nın Ocak ayı sonu 1.92 USD kuru hedefinin Ocak sonu itibarıyla 2.40'ı zorlaması ve Merkez Bankası tarafından Başbakanın muhalefetine rağmen yapılan tarihi faiz arttırımı.
6) EN MAGAZIN OLAYI: Athena grubu solisti ve O Ses Türkiye'nin jüri şampiyonu Gökhan Özoğuz'un cami şadırvanında abdest alırken yayınlanan görüntüleri sonrasında magazin basınında dövmeli abdest kabul olur mu tartışmaları.
7) EN TEKNOLOJİ OLAYI: Ocak ayı itibariyle ÖTV 'ye gelen artış sonrasında otomobilden, cep telefonuna kadar gelen maliyet artışları sonrasında durma noktasına gelen piyasalar.

8) EN SİYASİ OLAYI: Recep Tayip Erdoğan'ın Fethullah Gülen ve Cemaatine karşı gün geçtikçe sertleşen tarzı ve cemaat mensuplarını inciten Haşhaşi benzetmesi ve inlerine gireceğiz sözleri.

9) EN MEDYA OLAYI: Recep Tayyip Erdoğan'ın Mustafa Sarıgül'ün hakkında CHP'ye katılmadan önce Kemal Kılıçdaroğlu tarafından hazırlanan yolsuzluk dosyasının medyada açıklanma ısrarı.
10) EN SPOR OLAYI: Yargıtay tarafından Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın hapis cezasının onanması ve Fenerbahçe kulübü başkanlığını bırakacak olmasının oluşturduğu kaos.

KANALTURK.COM

REKLAMLAR...

Haziran Ayı Anketi

Başkanlık seçimi ikinci tura kalırsa Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısında kim kalır?
Muharrem İnce
Meral Akşener


Untitled Document
 


2018 Ayın


YeniOkul

 
YeniOkul

5. ve 6. Sınıf Kayıtlarımız Devam Ediyor

Ashoka Uluslararası Fark Yaratan Okullar Programı
Şişli’de Kentin Merkezinde Saklı Bir Doğa
Keşfe Açık Bir Bahçede Organik Beslenme
Çocuğun Yaratıcılığına Disiplinlerüstü Bir Bakış

 
 
YeniOkul İlkokul ve Ortaokulu

Eğitimde Fark Yaratıyoruz

 
 


Untitled Document

;
 


 

Havacılık Anadolu Lisesi Üzerine Röportaj
Osman Adil DemircioğluUntitled Document
Untitled Document