2013 ARALIK AYI ENLERİ
Kullanıcı Adı: Şifre:


.: Kanal Turk :.

21 Haziran 2018 Perşembe


Ana Sayfa / Ayın En Konuşulanları / 2013 ARALIK AYI ENLERİ
Etiketler:

2013 ARALIK AYI ENLERİ 2013 ARALIK AYI ENLERİ

ARALIK AYININ DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE EN OLAYLARI

2014-01-04, 15:41:58 yorum


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) EN OLAYI : Rüşvet suçlaması ile Bakanlar Muammer Güler , Zafer Çağlayan ve Erdoğan Bayraktar'ın oğulları, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Belediye ve Toki bürokratları, İş adamları Ali Ağaoğlu, Emrullah Türhanlı, Ebru Gündeş'in kocası Rıza Sarraf, Halk Bankasi Genel Müdürü Süleyman Aslan ve birçok kişinin göz altına alınmasi ile başlayan süreç.
2) EN DEVLET ADAMI : Çeşitli illerden cemaate yakınlığı ile bilinen ve içlerinde Hakan Şükür'ünde bulunduğu 4 millet vekili, Eski İç İsleri Bakanı İdris Naim Şahin, Eski Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ve de Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'la birlikte toplam 8 millet vekilinin Ak Partiden istifaları ve Erdoğan Bayraktar'ın, tüm işleri Başbakanın kendisine verdiği talimatlar ile yaptığını söyleyip Başbakanı da istifaya çağırması.
3) EN KÜLTÜR SANAT MÜZIK OLAYI : Yılların Türk Sanat Müziği Sanatçısı, sevilen insan Adnan Şenses'in vefatı.
4) EN TV OLAYI: Televizyon kanallarının ardı ardına el değiştirdiği ve milyonlarca dolarlık zarar ettikleri bir dönemde, Acun Ilıcalı'nın yaklaşık 60.000.000 $ 'a Kanal 8'i alması.
5) EN EKONOMI OLAYI: Merkez Bankası Başkanının yıl sonu USD kurunun 1.92'ye gerilemesi hedefinin, USD kurunun yaklaşık 2.20 TL'ye kadar yükselmesi sonrasında Erdem Başcı'nın verdiği hedefin gerçekleşmemesi.
6) EN MAGAZIN OLAYI: Komedyen Cem Yılmaz ile eşi Ahu Yağtu'nun ani boşanmaları ve Kemal bebeğin velayetinin mahkemece annesine verilmesi.
7) EN TEKNOLOJİ OLAYI: İzmir Alaybey Askeri Tersanesinde denize indirilirken hücumbotun teknik hatadan dolayı yan yatması sonucunda 7'si Asker 3'ü sivil 10 vatandaşımızın şehit olması ve Ankara gölbaşında eğitim uçuşu sırasında teknik arızadan dolayı düşen helikopterde bir Binbaşı, bir Üsteğmen ve 2 uçuş teknisyeninin şehit olmaları.

8) EN SİYASİ OLAYI: Yenilenen kabine Başbakan'ın Rüşvet olayları sonrasında istifa eden Muammer Güler, Zafer Çağlayan, Erdoğan Bayraktar , Egemen Bağış ayrica Belediye Başkani Adayı yaptığı Fatma Şahin, Sadullah Ergin, Binali Yıldırım'ın ve yeni kabinede calışmak istemediği Suat Kılıç, Nihat Ergün'in içinde olduğu 10 bakanın değiştirildiği yeni kabine.

9) EN MEDYA OLAYI: CHP'nin Mustafa Sarıgül'ün İstanbul Belediye Başkanlığı için adaylığını açıklaması ve Medya'nın büyük bir kısmından çare Sarıgül başlıkları ile gelen destekler.
10) EN SPOR OLAYI: Şampiyonlar liginde Galatasaray'ın gruplardan çıkması ve İngiliz devi Chelsea ile eleme maçlarında karşılaşacak olması.

KANALTURK.COM

REKLAMLAR...

Haziran Ayı Anketi

Başkanlık seçimi ikinci tura kalırsa Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısında kim kalır?
Muharrem İnce
Meral Akşener


Untitled Document
 


2018 Ayın


YeniOkul

 
YeniOkul

5. ve 6. Sınıf Kayıtlarımız Devam Ediyor

Ashoka Uluslararası Fark Yaratan Okullar Programı
Şişli’de Kentin Merkezinde Saklı Bir Doğa
Keşfe Açık Bir Bahçede Organik Beslenme
Çocuğun Yaratıcılığına Disiplinlerüstü Bir Bakış

 
 
YeniOkul İlkokul ve Ortaokulu

Eğitimde Fark Yaratıyoruz

 
 


Untitled Document

;
 


 

Havacılık Anadolu Lisesi Üzerine Röportaj
Osman Adil DemircioğluUntitled Document
Untitled Document