Osman Adil Demircioğlu 'ndan Yerel Analiz
Kullanıcı Adı: Şifre:


.: Kanal Turk :.

19 Eylül 2019 Perşembe


Ana Sayfa / Ayin Konusu / Osman Adil Demircioğlu 'ndan Yerel Analiz
Etiketler:

Osman Adil Demircioğlu 'ndan Yerel Analiz Osman Adil Demircioğlu 'ndan Yerel Analiz

Av. Temel Başalan Türkiye Belediyeler Birliği Hukuk Danismani

2013-11-01, 21:04:51 yorum


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ak Parti Eyüp Belediye Başkan Aday Adayı

 

KT.COM : Temel Başalan Kimdir ?

 • Temel Başalan, 5 Temmuz 1971 yılında Ordu’nun Mesudiye ilçesinde dünyaya geldi. Eğitim hayatına Mesudiye’de başlayan Temel Başalan; orta ve lise eğitimini Ordu İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Temel Başalan, öğrenim hayatından sonra siyasete yöneldi.
  2001 yılına kadar edindiği tüm bilgi ve deneyimlerini milletine hizmet etmek için kullanma kararı alan Temel Başalan, 2004-2009 yıllarında Kağıthane ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Belediye Meclis Üyeliği ve Kağıthane Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bu dönemde başkan yardımcılığının yanı sıra Encümen Başkanlığı, Hukuk ve İmar Komisyon Başkanlığı da yaptı.
  Birçok dernek ve vakıfta kurucu, yönetim kurulu üyesi ve başkan yardımcısı olarak görev alan Temel Başalan, halen Ordulular Birliği Hizmet Vakfı’nda ve Ordu Dernekler Federasyonu’nda Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.
  Eğitim, sanat, bilgisayar, kitap, musiki, spor gibi kültürel ve sosyal faaliyetlerle ilgilenen Temel Başalan, evli ve 3 kız çocuğu babasıdır.

 

KT.COM : İş Hayatınız Hakkında Bilgi Verir misiniz ?

 • Yaklaşık 20 yıldır serbest avukatlık yapan Temel Başalan, Şişli Adliyesi’nde 1996 -2004 yıllarında Gayrimenkul Hukuku (kamulaştırma, kat karşılığı inşaat sözleşmeleri, ecrimisil, kira tespiti, alacak davaları) alanında, İmar Kanunu, İmar Affı Kanunu, Gecekondu Kanunu’ndan doğan ihtilaflarla ilgili davalarda adli bilirkişilik yaptı.
  Kâğıthane Belediye Başkan Yardımcılığı döneminde ise Fen İşleri, Emlak-İstimlâk, Planlama, Personel, Hukuk İşleri, Sosyal İşler birimlerinden sorumluydu. Başkan Yardımcılığı döneminde sosyal belediyeciliği fazlasıyla önemseyen Temel Başalan, sosyal belediyecilik anlayışı gereği; gençlik ve kültür merkezlerinin çoğaltılması ve daha aktif kullanılması adına özel çalışmalar yürüttü. Düzenlenen birçok sosyal aktiviteye bizzat katılarak, kadınlara, çocuklara, gençlere, yaşlılara, engellilere, dar gelirlilere, kimsesiz ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza yönelik sosyal projeler geliştirilmesine ve bunların uygulanmasına öncülük etti.

    

KT.COM : Siyasete nasıl girdiniz ve siyasi yaşamınız...

 • Temel Başalan, 2006 yılında AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi ve 2008 yılında Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı oldu. 2009 yılında yapılan İl Kongresi’nden sonra da Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Temel Başalan; AK Partili belediye başkanları, ilçe başkanları ve akademisyenlerden kurulu komisyonlar marifetiyle, yerel yönetimlerde yaşanan mülkiyet sorunlarının tespiti ve bu sorunlara yasal çözüm önerilerinin getirilmesinde
  etkin rol oynadı.
  Bilgi Evleri’nin ve AK Belediyecilik Vizyonu’nun değerlendirilmesi ve geliştirilmesine öncülük ederek, kurulmasını sağladığı komisyonların çalışmalarında aktif olarak yer aldı.
  Ramazan ayında; manevi değerlerimizi ve kardeşliğimizi pekiştirmek amacıyla AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’na sunduğu “Sokak İftarları” projesinin kabul görmesi ve hayata geçirilmesi aşamasında etkin rol oynayan Başalan, organizasyonun amacına ulaşması için de çalışma grupları içerisinde görev aldı.
  Van depreminde, deprem bölgesine yardım elini uzatan ilk ekiplerin başında gelen AK Parti İstanbul
  İl Başkanlığı konvoyu içerisinde yer aldı, depremzedeleri ev ve çadırlarında ziyaret etti,
  acılarını paylaştı. Yaralarının bir an önce sarılması için Van ve Erciş köylerinin, AK Partili 27 belediyemizle kardeş köy olmasını sağlayan projenin koordinasyonunu üstlenerek, projenin manevi anlamının çok ötesine geçmesine katkı sağladı.
  Bu proje ile Van ve Erciş’in birçok köyüne köy konağı, okul, camii, yol, çocuk oyun alanları ve sosyal ihtiyaçların karşılanacağı projelerin planlaması ve uygulanması süreçlerinde yer aldı.

 

KT.COM : Siyasi Yaşantınız Sürecinde Katkı Sağladığınız Hukuksal Düzenlemeler Neler Oldu ?

 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Kadir Topbaş’ın başkanlığını yaptığı Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı’nda Hukuk Danışmanı olarak görev yapmaktadır. Bu sıfatı ile 6360 sayılı yeni Büyükşehir Belediyeleri ve İlçe Belediyelerinin kurulmasına ilişkin kanunun hazırlanmasının yanı sıra yerel yönetimlerle ilgili birçok kanun ve yönetmeliğin çıkarılmasına katkı sağladı. Ankara’da ilgili bakanlıklarda ve Sayın Başbakanımızın başkanlığında, yapılan toplantılarda kanun taslağı hazırlanması süreçlerinde görev aldı.
  Hukuksal düzenlemeler adına hız kesmeden özveriyle çalışan Temel Başalan, 4706 sayılı kanun ile ilgili hazine ve vakıf arazilerinin takası, hak sahiplerine tapularının verilmesi ve ecrimisil sorunlarının çözümünde önemli katkılar sağladı. Kentsel dönüşümün yasal dayanağı olan 6306 sayılı ve kamuoyunda 2/B olarak bilinen 6292 sayılı Kanunların hazırlanması için İstanbul’da kurulan komisyona başkanlık etti. Ulusal televizyon kanallarına ve çeşitli platformlara katılarak 2/B kanunu hakkında kamuoyunu bilgilendirdi.

KT.COM : Bildiğimiz Kadarıyla STK ve Dernek Çalışmalarına Çok Önem Veriyorsunuz, Bunlarla İlgili Kısaca Bilgi Verirmisiniz

 • İstanbul’da imam hatip liseleri ile ilgili Ensar Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, Önder (İmam-Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği) ve diğer sivil toplum kuruluşları ile birlikte çalışmalar yaptı. Birçok dernek ve vakıfta kurucu, yönetim kurulu üyesi ve başkan yardımcısı olarak görev aldı.
  Ordu’nun Büyükşehir Belediyesi olması için İstanbul’daki yaklaşık 500 Ordulu sivil toplum kuruluşunu bir araya getirdi ve İstanbul’da yapılan çalışmaları koordine ederek Ordu’nun Büyükşehir Belediyesi olma sürecinde aktif rol aldı.
  Halen Ordulular Birliği Hizmet Vakfı’nda ve Ordu Dernekler Federasyonu’nda Başkan Yardımcısı ve Türkiye Basketbol Federasyonu’nda Yedek Disiplin Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

KT.COM : Bu güzel söyleşi imkanından dolayı size teşekkür eder Eyüp Belediye Başkanlığı adaylığı sürecinde başarılar dileriz.

 • Asıl ben size vermiş olduğunuz bu imkandan dolayı teşekkür eder, başta Kurucunuz Sayın Osman Adil Demircioğlu olmak üzere tüm Kanaltürk.com çalışanlarını ve izleyicilerini sevgi ve saygıyla selamlarım.

KANALTURK.COM

REKLAMLAR...

Temmuz Ayı Anketi

Sizce Türkiye'nin en popüler erkek şarkıcısı kim?
Kenan Doğulu
Hakan Altun
Haluk Levent
Serdar Ortaç


I6 Untitled Document
 


2018 Ayın


PROF. DR. ENİS OĞUZ

 
TEŞEKKÜRLER

Kalp ritm bozuklukları
Kalp pili uygulamaları
Elektrofizyoloji ve kateter ablasyon
Atriyal fibrilasyon ablasyonu
Kalp yetersizliğinde kardiyak resenkronizasyon (kalp pili) tedavisi
Koroner arter girişimsel tedaviler (anjiyografi, balon - stent uygulamaları) alanlarında

Türkiye'nin medarı iftiharı
hasta dostu güler yüzlü
Liv Hospital Ulus Kardiyoloji Hastanesi Profesörü
Özel İnsan
Sayın Enis Oğuz Hocamıza
Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Osman Adil
Demircioğlu'nun kıymetli annesi Melek Sevin
Demircioğlu'nun rahatsızlığı süresince
göstermiş olduğu
yakın ilgi ve etkili tedavisinden dolayı
Teşekkürlerimizi Sunarız
 
 
 
 


Untitled Document

;
 


 

Ceviz Üretimi Üzerine Röportaj
Osman Adil DemircioğluUntitled Document