2013 EYLÜL AYI ENLERİ
Kullanıcı Adı: Şifre:


.: Kanal Turk :.

20 Haziran 2018 Çarşamba


Ana Sayfa / Ayın En Konuşulanları / 2013 EYLÜL AYI ENLERİ
Etiketler:

2013 EYLÜL AYI ENLERİ 2013 EYLÜL AYI ENLERİ

EYLÜL AYININ DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE EN OLAYLARI

2013-10-05, 15:07:35 yorum


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) EN OLAYI : Türkiye sınırını 2 km ihlal eden Suriye hava kuvvetlerine ait helikopterin Türk Jetlerince vurulup düşürülmesi.
2) EN DEVLET ADAMI : Büyük mücadeleler sonrasında Türkiye'nin finale kaldığı 2020 Olimpiyatları'nın alınması için son saniyeye kadar mücadele eden Türkiye kafilesi ve Kafile Başkani Başbakan Recep Tayip Erdoğan.
3) EN KÜLTÜR SANAT MÜZIK OLAYI : Son olarak Ezel ve Muhteşem yüz yıl dizilerinde canlandırdığı Dayı ve Ebu Suut efendi rolleriyle Sinema ve TV izleyicilerin gönlünde taht Kuran Tuncay Kurtiz hayatını kaybetti.
4) EN TV OLAYI: Acun Ilıcalı'nın yaptığı O Ses Türkiye Yarışması'nın sezona yeni jürisi ve yarışmacı kalitesi ile iyi başlangıç yapması.
5) EN EKONOMI OLAYI: Merkez Bankaı Baskanı Erdem Başçı 'nın USD Dolarının 2014 yılında tekrar 1.85 Tl ye geriliyebileceğini basın toplantısında kamu oyuna açıklaması.
6) EN MAGAZIN OLAYI: Galatasaray Başkanı Ünal Aysal ile Teknik direktor Fatih Terim arasında yapılan telefon gorüşmelerinin ve mesajlarının magazin malzemesi olması ve Fatih Terim'in görevine son verilmesi.
7) EN TEKNOLOJİ OLAYI: Rusya'nın Suriye'nin elindeki teknolojik ve kimyasal silahların denetlenmesine dair planının Cenevre'de görüşülmeye başlaması ve USD tarafından olası bir müdahalenin durdurulması.

8) EN SİYASİ OLAYI: Başbakan Recep Tayip Erdoğan tarafından açıklanan demokratikleşme paketine Partilerin ve Genel Başkanların son derece sert ,olumsuz görüş ve yorumları.

9) EN MEDYA OLAYI: Ankarada Emniyet genel müdürlüğünün Dikmen binalarına teröristlerce yapılan roketli saldırı sonrasında saldırıyı düzenleyen saldırganlardan birinin ölü diğerinin yaralı ele geçirilmesinin medyadaki görüntüleri.
10) EN SPOR OLAYI: Fatih Terimin Milli Takımla anlaşmasının stresi sürerken Galatasaray 'ın Şampiyonlar ligi ilk maçında kendi sahasında Real Madrid'e 6-1 yenilmesi ve Fatih Terim'in görevden alınması.

KANALTURK.COM

REKLAMLAR...

Haziran Ayı Anketi

Başkanlık seçimi ikinci tura kalırsa Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısında kim kalır?
Muharrem İnce
Meral Akşener


Untitled Document
 


2018 Ayın


YeniOkul

 
YeniOkul

5. ve 6. Sınıf Kayıtlarımız Devam Ediyor

Ashoka Uluslararası Fark Yaratan Okullar Programı
Şişli’de Kentin Merkezinde Saklı Bir Doğa
Keşfe Açık Bir Bahçede Organik Beslenme
Çocuğun Yaratıcılığına Disiplinlerüstü Bir Bakış

 
 
YeniOkul İlkokul ve Ortaokulu

Eğitimde Fark Yaratıyoruz

 
 


Untitled Document

;
 


 

Havacılık Anadolu Lisesi Üzerine Röportaj
Osman Adil DemircioğluUntitled Document
Untitled Document