2013 AĞUSTOS AYI ENLERİ
Kullanıcı Adı: Şifre:


.: Kanal Turk :.

20 Haziran 2018 Çarşamba


Ana Sayfa / Ayın En Konuşulanları / 2013 AĞUSTOS AYI ENLERİ
Etiketler:

2013 AĞUSTOS AYI ENLERİ 2013 AĞUSTOS AYI ENLERİ

AĞUSTOS AYININ DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE EN OLAYLARI

2013-08-28, 12:04:21 yorum


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) EN OLAYI : Mısır'ın darbeci general'i Sisi'nin bitmek tükenmek bilmeyen katliamlarının ağustos ayında da insafsızca devam etmesi ve yaklaşık 500 kişinin daha katledilmesi. Firavunların zulmüne karşı Musa'nın kazanacağını ısrarla söyleyen Başbakanın çabaları.
2) EN DEVLET ADAMI : Beşar Esed tarafindan Suriye'nin Şam Kentinin Banliyö bölgesine kimyasal silahla yapıldığı iddia edilen katliam ve sonrasında binlerce kişinin ölümü ve de binlerce kişinin yaralanmasınin kahramanı olan Beşar Esed
3) EN KÜLTÜR SANAT MÜZIK OLAYI : Harbiye Açık Hava Tiyatrosu'nda 4 gece arka arkaya konser verecek olan Tarkan'ın satışa çıkan biletlerinin çok kısa sürede tükenmesi ve karaborsada 500 ile 750 TL 'den satılması.
4) EN TV OLAYI: Ramazan ayı boyunca sokak iftarlarını Tv ekranlarında Show'a dönüştürme gayreti içerisindeki başta Şişli , Ümraniye , Beyoğlu ve Fatih Belediye Başkanlarının TV ekranlarında yeralma çabaları.
5) EN EKONOMI OLAYI : USD dolarının tarihi zirve yapıp 2 TL'yi aşması ve Agustos ayı başında 124 TL olan çeyrek Altın'ın ayın ortasında 156 TL'yi görmesi.
6) EN MAGAZIN OLAYI :Aralarında Kenan İmirzalıoğlu , Engin Altan Düzyatan , Özge Özpirinçci, Nehir Erdoğan ,Sarp Apak, Engin Günaydın , Rıza Kocaoğlu, Ersin Korkut , Berrak Tüzünataç gibi birçok ünlü oyuncunun , şarkıcının ve yönetmenin uyuşturucu kullanmak , temin etmek vs. suçlardan gözaltına alınmalarının ve bu süreçte medya tarafından emniyet'e ve savcılığa giriş çıkışlarında görüntülenmelerinin magazin dünyasında aldığı geniş yer.
7) EN TEKNOLOJİ OLAYI :Asırlardır hayal edilen Avrupa'yı Asya'ya Boğaz'ın altından bağlayacak olan ( Marmararay'ın ) Raylı tüp geçidin test faaliyetlerine başlaması.

8) EN SİYASİ OLAYI : Fethullah Gülen Cemaati ile Hükumetin arasında ciddi sorunlar olduguna dair çıkartılan spekülasyonlara cemaat tarafından yapılan 11 maddelik açıklamalar.

9) EN MEDYA OLAYI : Haci Bektaşi Veli'yi anma programları açılışında hükumet adına konuşan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın konuşmasını yaptıktan sonra Hüseyin Satı isimli saldırgan tarafından yumruklanması saldırgana CHP üst düzey yönetiminin sahip çıkması ve de savcılık tarafından saldırganın ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmasına Medya'dan gelen değişik yorumlar.
10) EN SPOR OLAYI :Fenerbahçe'nin Ersun Yanal yönetiminde ardı ardına aldığı başarısız sonuçlar oynadığı tüm resmi maçlarda 3'er gol yemesi ve Arsenal karşısında hezimete uğraması.

KANALTURK.COM

REKLAMLAR...

Haziran Ayı Anketi

Başkanlık seçimi ikinci tura kalırsa Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısında kim kalır?
Muharrem İnce
Meral Akşener


Untitled Document
 


2018 Ayın


YeniOkul

 
YeniOkul

5. ve 6. Sınıf Kayıtlarımız Devam Ediyor

Ashoka Uluslararası Fark Yaratan Okullar Programı
Şişli’de Kentin Merkezinde Saklı Bir Doğa
Keşfe Açık Bir Bahçede Organik Beslenme
Çocuğun Yaratıcılığına Disiplinlerüstü Bir Bakış

 
 
YeniOkul İlkokul ve Ortaokulu

Eğitimde Fark Yaratıyoruz

 
 


Untitled Document

;
 


 

Havacılık Anadolu Lisesi Üzerine Röportaj
Osman Adil DemircioğluUntitled Document
Untitled Document